Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya’da sahte zeytinyağı operasyonu

Antalya’da polis еkiplеri, 3,5 ton sahtе zеytinyağı еlе gеçirirkеn yakalananlar gözaltına aldı. Elе gеçirilеn zеytinyağı numunеlеri incеlеnmеk üzеrе Kеpеz İlçе Tarım Müdürlüğü еkiplеrinе göndеrildi.

Antalya’da polis еkiplеri, 3,5

Antalya’da jandarmanın düzenlediği operasyonda 3,5 ton sahte zeytinyağı ele geçirildi.

AROMA VE REKLENDİRİSİ KARIŞTIRMIŞLAR..
Antalya İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Kepez Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, Kepez ilçesinde 6 şüpheli şahsın, gümrük işlemine tabi tutmaksızın yurtdışından getirmiş oldukları pamuk ve soya yağlarını ikametlerinin deposunda sakladıkları, bu yağların içerisine aroma ve renklendirici endüstriyel boya karıştırarak sahte zeytin yağı üreterek piyasaya sürdüğü ihbarı üzerine harekete geçti. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla şüphelilere ait ikametlerde yapılan adli aramada, 2,5 ton sahte zeytinyağı 80 litre pamuk yağı ve bin 500 plastik bidon ele geçirildi.
Olayla ilgili adli işlemler başlatıldı.

Antalya’da 3,5 ton sahte zeytinyağı ele geçirildi

Antalya’da jandarmanın operasyonunda 3,5 ton sahte zeytinyağı ele geçirildi.

Zeytinyağının giderek pahalılaştığı günlerde, çeşitli hilelerle piyasaya sahte yağ sürerek vatandaşların sağlığıyla oynayanlara karşı çalışmalar devam ediyor.

Yurt dışından getirdikleri pamuk ve soya yağıyla sahte zeytin yağı ürettiler

Antalya İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Kepez Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, Kepez ilçesinde 6 şüpheli şahsın, gümrük işlemine tabi tutmaksızın yurt dışından getirmiş oldukları pamuk ve soya yağlarını ikametlerinin deposunda sakladıkları, bu yağların içerisine aroma ve renklendirici endüstriyel boya karıştırarak sahte zeytin yağı üreterek piyasaya sürdüğü ihbarı üzerine harekete geçti.

2,5 ton sahte zeytinyağı bulundu

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla şüphelilere ait ikametlerde yapılan adli aramada, 2,5 ton sahte zeytinyağı 80 litre pamuk yağı ve bin 500 plastik bidon ele geçirildi.

Olayla ilgili adli işlemler başlatıldı.