Home Politika Alaattin Aldemir’den İsmail Küçükkaya programında siyasilere saldırı iddiası

Alaattin Aldemir’den İsmail Küçükkaya programında siyasilere saldırı iddiası

İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah programına 7 Mart 2023 günü konuk olan Alaattin Aldemir şöyle konuştu;

“Duyumlarım var bir mafya grubunun üzerinden Sayın Kılıçdaroğluna bir hamle yapılacağı duyumlarım var. Devlet görevlilerini göreve çağırıyorum. Hepsi ortak olur bu işe Genel Başkana bu haberi vermeden sizinle paylaşıyorum.

Bir mafya grubunun üzerinden Sinan’a yaptıkları gibi bir uyuşturucu grubu üzerinden bir şeyler duyuyorum liderlere yönelik. Sakın ha sakın ha bu ateş hepimizi yakar çok açık söylüyorum.” dedi.

Alaattin Aldemir kimdir? Alaattin Aldemir kaç yaşında, nereli? Alaattin Aldemir hayatı ve biyografisi!
Son günlerde gündemde olan isimlerde biri olan Alaattin Aldemir hakkında merak edilenler var. Vatandaşlar arama motorlarında Alaattin Aldemir kimdir? Alaattin Aldemir kaç yaşında, nereli? Alaattin Aldemir hayatı ve biyografisi! sorularına yanıt arıyor.

Alaattin Aldemir hakkında merak edilenler arama motorlarında aratılıyor. Alaattin Aldemir’in hayatı hakkında merak edilenler ise haberimizde yer alıyor. Gündemde olan isim Alaattin Aldemir kimdir? Alaattin Aldemir kaç yaşında, nereli? Alaattin Aldemir hayatı ve biyografisi! Detaylar haberimizde…

ALAATTİN ALDEMİR KİMDİR?
Alaattin Aldemir 1960 Niğde doğumludur. Bilal Aldemir’in oğlu olan Alaattin Aldemir 1980 senesinde Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilgiler bölümünü bitirmiştir. Alaattin Aldemir 1990 yılında MHP kurucu Genel Başkanı Alpaslan Türkeş’in danışmanlığı yapmıştır. 1981 senesinde MHP davasından tutuklanarak 1988 yılına kadar 7 yıl Sıkıyönetim Askeri Tutukevlerinde tutuklu kalmıştır. Tutukluyken Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi bölümünü kazanmıştır ve geceleri gazetecilik yaparak eğitim hayatını tamamladı.

Alaattin Aldemir, 1992 yılında Gençlik Kültür ve Sanat Ocaklarına Genel Başkan oldu. Ocak ve Ülkü Ocağı dergilerinde Genel Koordinatörlük görevinde bulundu. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nı kurdu, Kurucu Genel Başkan olarak görev yaptı. Avrupa’da Türk Dünyası Federasyonu kurma çalışmalarını gerçekleştirdi. Alaattin Aldemir, Hergün gazetesinde Genel Yayın Yönetmenliği görevinde bulunmuştur.

Benzer Haberler