Artvin’de döner partisi nedeniyle korona vakaları yeniden arttı, Vali isyan etti: Aslında virüsü yedirmiş

Artvin’de önlemlerden sonra sıfırlanan koronavirüs olaylarında yine çoğalış yaşandı. Şehirde koronavirüs testti pozitif çıkanların rakamı 20’ye çıktı. İl Pandemi Heyeti’nu toplayan Vali Yılmaz Doruk, ” Bursa’dan gelen bir birey, ertesi gün döner partisi yapmış ve öbür şahıslara da virüsü bulaştırmış” dedi.

Rui Vitoria’nın menajeri: Victoria, Al Nasr’da mutlu olduğu için F.Bahçe’yi reddetti
Ekmek almak için markete giden genç kız mermilerin niyeti oldu
Yeşilçam’ın akılda oyuncusu Altan Bozkurt yaşamını kaybetti

Koronavirüs salgını kapsamında alınan önlemlerle hadise rakamının tamamen sıfırlandığı Artvin’de, yeni hadiseler görülmeye başladı. Şehirdeki hadise rakamı birkaç günde 20’ye yükselince İl Pandemi Heyeti Buluşması tertip edildi. Vali Yılmaz Doruk başkalığındaki buluşmada özellikle il dışından şehre gelen bireylerin, 14 günlük karantina sürecine uyması için kolluk güçlerinin teftişlerini artırması kararlaştırıldı.

“VİRÜSÜ DE ÇEVRESİNDEKİ ŞAHISLARA BULAŞTIRDI”

Buluşmada konuşan Vali Yılmaz Doruk, şehirde görülen 20 olayın 15’inin Bursa’dan gelenlerde görüldüğünü, bu bireylerin, komşularıyla beraber döner partisi yaptığını ifade etti. Doruk, “Bu şahıslar, virüsü de çevresindeki şahıslara bulaştırdı. Özellikle il dışından gelen yurttaşlarımızın 14 günlük karantina sürecine uyması gerekiyor. Bu dağılma süreci banal bir şey ve vaziyet bizi donakaltmadı. Zira Artvin, izole bir şehir değil. Ehemmiyetli olan bunu iyi tespit edip, rakamın çoğalmasını yasaklamaktır. Bursa’dan bir yurttaşımız, otomobille Artvin’e gelmiş, muhakkak ki orada bir bulaş almış, kazançken de otomobilde bulunan öbür şahıslara bulaştırmış. Gereken tüm temkinleri almamız gerekiyor, almazsak bunun önünü kesemeyiz” diye konuştu.

“ÖNLEMLER KAÇINILMAZ”

Şavşat ve Yusufeli ilçelerinde de eş vaziyetler olduğunu söyleyen Vali Doruk, Bursa’dan gelmiş aynı birey, virüsü 5 şahsa bulaştırmış ve bu 5 şahıs da, hanesindeki öbür insanlara virüsü bulaştırmış. Bursa’dan gelmiş ve ertesi gün döner partisi yapmış, halka döner yediriyor, hakikatinde virüsü de şahıslara yedirmiş. O surattan hastalığın seyri mart ve nisan aylarında nasıl ilerlediyse şu anda da aynı gidiyor. Dolayısıyla önlemler kaçınılmaz dedi.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu