• DOLAR
  6,8653
 • EURO
  7,8509
 • ALTIN
  398,86
 • BIST
  1,1434
Artvin’de maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı

Artvin’de maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı

Koronavirüs salgının dağılmasını önlemek için önemsenen maskelerde yasaklar genişletiliyor. Bir Hayli şirketin yine açılmasıyla beraber koronavirüsün yine dağılmaması için bir hayli şehirde maske kullanımı gerekli hale getirildi. Bu kapsamda Artvin’de de maske kullanımının gerekli olmasıyla beraber kapsam 39 şehrimize yayıldı.

KARARA UYMAYANLARA CEZA VAR

Artvin Valiliği’nden yapılan söylemede, Artvin Valisi Yılmaz Doruk başkanlığında bir araya gelen Şehir Hıfzıssıhha Kurulu’nun, salgının dağılması ve yurttaşların yaşamlarını tehdit etmesini yasaklamak emeliyle yeni kararlar aldığı belirtildi. Söylemede, “Bu kapsamda şehir genelindeki kamu müessese ve kuruluşları, özel iş yerleri ile kapalı alanlarda ağız ve burnu bütün kapatacak biçimde maske takma gerekliliği getirildi. Şehrimizdeki tüm kamu müessese ve kuruluşları ile büro, ofis, dükkan, ambar, iş yeri ve kapalı alanda faaliyet gösteren tüm şirketlerde çalışanların ve bu alanlarda bulunan alıcı/ yurttaşların gerekli olarak maske kullanmasına ve sosyal mesafe kaidelerine uyması gerekmektedir. Karara uymayanlar hakkında yönetimsel para cezası uygulanacaktır” denildi.

HANGİ ŞEHİRLERDE MASKESİZ CADDEYE ÇIKMAK YASAK?

Koronavirüs salgını sebebiyle Artvin, Kütahya, Kars, Elazığ, Erzurum, Iğdır, Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Tunceli, Kırıkkale, Kırklareli, Isparta, Burdur, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Gümüşhane, Bolu, Kocaeli, İzmir, Mardin, Amasya, Malatya, Zonguldak ve Bursa’da maskesiz caddeye çıkmak menedildi.

Artvin'de maskesiz sokağa çıkmak yasaklandıSosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM