• DOLAR
  6,8223
  %0,16
 • EURO
  7,5691
  %0,29
 • ALTIN
  379,35
  %0,80
 • BIST
  8,4542
  %0,71
Belarus enerji şebekesi, nükleer enerji sayesinde doğal gaz tüketimini 4 milyar m3’e düşürecek

Belarus enerji şebekesi, nükleer enerji sayesinde doğal gaz tüketimini 4 milyar m3’e düşürecek

Belarus elektrik şebekesi, Belarus nükleer santralinin iki birimi devreye alındıktan sonra doğal gaz tüketimini 4 milyar m3’e düşürecek, BelTA 19 Aralık’ta ulusal elektrik şirketi Belenergo Pavel Drozd’un Genel Müdürü’nden öğrendi.

Yönetici şunları söyledi: “Ülke genel olarak yaklaşık 20 milyar m3 doğal gaz tüketirken, elektrik şebekesi 10 milyar tüketiyor. Belarus nükleer santralinin iki birimi devreye alındıktan sonra, elektrik şebekesi tarafından tüketilen gaz miktarı 4 milyara düşecek. ”

Buna karşılık, enerji şebekesinin azaltılmış doğal gaz tüketiminin Belarus’taki toplam gaz tüketimini nasıl etkileyeceği hakkında yorum yaparken, Enerji Bakanı Yardımcısı Mihail Mikhadyuk Belarus’ta nükleer santralin başlatılması nedeniyle elektrik tüketimini artırmak için bir programın uygulandığını hatırlattı . “Ülkede elektrik tüketimini artırmak için bir takım önlemler alınıyor. Mümkün olan her yerde doğal gaz kullanmaktan kaçınmalıyız, ”dedi Mikhail Mikhadyuk.

Yetkili, uzmanların Belarus ekonomisi tarafından tüketilen toplam doğal gaz miktarının Belarus nükleer santrali devreye alındıktan sonra 5 milyara düşebileceğine inandığını da sözlerine ekledi.

belta.by

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM