Benzin ve Motorine İndirim

0
PAYLAŞ
Benzin ve Motorine İndirim
Benzin ve Motorine İndirim

Bayram tatili öncesi akaryakıtta yapılan indirime bir yenisi daha ekleniyor. Bu geceden itibaren benzine 28 indirim sonrasında 18 kuruş daha indirim gelirken motorinde ise 34 kuruş gibi bir indirim beklenmektedir. Benzin ve motorine indirim tatil öncesinde yola çıkacaklar için son derece önemli olacak. Çok sayıda kişinin uzun yollarda yolculukları düşünülürse petrol ofisleri yoğun çalışacak gibi görünüyor.

Uluslararası piyasalarda meydana gelen toz bazlı fiyat hareketleri ve dolar kuru hareketlerine göre Türkiye’de akaryakıt pompa fiyatı belirlenmektedir. İnişli çıkışlı hareketlerin yaşanması ve dönemsel olarak indirim ya da zam yapılması piyasa hareketleri ile doğru orantılıdır.

Doların geçen hafta 6,25leri görmesinden sonra bu hafta önce 5,90’a daha sonra da 5,55’e inmesi indirime sebep oldu. Faiz indirimlerinin ekonomiye etkisi de bu noktada açık şekilde görüldü. Hem motorinde hem de benzinde bu denli indirim yapılması da vatandaşın yüzünü güldürecek cinsten. Yaklaşık olarak litre başı 50 kuruş gibi bir rakamın cepte kalması da uzun yol yapacaklara oldukça iyi bir etki sunacaktır. Bölgelere ve şehirlere göre fiyat değişiklikleri yakıt nakliyesinden kaynaklıdır. Bundan dolayı standart bir fiyat söz konusu olmamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here