Burak Yılmaz ve Oğuzhan’dan maaş indirimi istenecek

Süper Lig’de doruğun bir hayli uzağında kalan ve mali anlamda da kasvet yaşayan Beşiktaş’ta, gelecek sezonun tasarıları şimdiden başladı…

Mali anlamda darboğazda olan Kara Kartal, maliyeti yüksek olan oyuncularıyla yollarını ayırmayı tasarlıyor.

Teknik işveren Sergen Yalçın’la görüşen siyah-beyazlı idare, zaferli teknik adamdan da fikirlerini aldı.

Beşiktaş’ın ataktaki en ehemmiyetli gol silahı olan Burak Yılmaz’ın geleceği mevzusunda ise ehemmiyetli büyümeler yaşanıyor.

Yıldız oyuncunun kontratının, daha önceki başkan Fikret Orman’ın istifa söylemesinden iki gün sonra iki yıl uzatıldığı ve millî golcünün Beşiktaş’tan iki sezon için 5 milyon euro daha alacağı ortaya çıkmıştı.

Otuz beş yaşındaki Burak’ın artı bir yıl olan kontrat koşulları 5 milyon lira karşılığında feshedilebilecekken, iki yıl daha uzatılıp 33 milyon liralık mükellefliğin altına girilmesi, yönetimi bu mevzuda harekete geçirdi.

Siyah-beyazlı yönetçiler, kaptan Burak Yılmaz’a indirimli bir kontrat öneriyi yapma kararı aldı.

Deneyimli oyuncu bu revizyon önerisine sıcak yanaşmazsa, olası bir transfer önerisinde elden çıkarılacak ve elde edilecek kazançla genç bir golcü arayışına girilecek.

Burak Yılmaz’ın, idareden gelen bu öneriye nasıl yanıt vereceği merakla bekleniyor.

Sezon başında İtalya Serie A takımlarından Lecce, millî futbolcuyu renklerine bağlamak istemiş ancak evvelki idare bu transfere izin vermemişti.

 

BURAK’TAN SONRA SIRA OĞUZHAN’DA 

 

Ahmet Nur Çebi ve takımının indirim isteyeceği oyuncular arasında yalnızca Burak Yılmaz yer almıyor.

Gelecek sezon bütçeyi büyük oranda düşürmek isteyen siyah-beyazlı idare, devre arasında Feyenoord’a kiralanan Oğuzhan Özyakup’la da masaya oturulacak.

Hollanda’daki ilk maçına golle başlayan yıldız oyuncu, yaşadığı sakatlık nedeniyle şu anda formasından uzakta.

Sakatlığının sürmesi ve form yakalayamaması hâlinde Feyenoord’un bir sene daha kiralamaktan bırakması ve Oğuzhan’ın da Beşiktaş’a dönmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu