Anasayfa Politika CHP Candan Erçetin sürprizine hazırlanıyor

CHP Candan Erçetin sürprizine hazırlanıyor

14 Mayıs TBMM ve Cumhurbaşkanı seçimleri için çalışmalarını sürdüren CHP’nin, çok sayıda sürpriz isimle milletvekili adaylığı için görüşme gerçekleştirdiği konuşuluyor.

Kulis bilgilerine göre milletvekili aday listeleri konusunda çalışmalarını sürdüren CHP yönetiminin, bu kapsamda “sanatçı kontenjanı”ndan Candan Erçetin’i aday olarak göstermeyi gündeme aldığı konuşuluyor. Erçetin’in yetkili isimlerle ön görüşme yaptığı ancak kesin karara varılmadığı iddia edilenler arasında yer alıyor.

CHP’nin gündemindeki bir diğer isim ise Arzu Çerkezoğlu oldu. Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Başkanı Çerkezoğlu’nun ismi, önceki dönemde de adaylık için geçmişti.

Elçi ile Diyalog Sürüyor

Öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin eşi Türkan Elçi’yi de adaylık için düşünen CHP’nin bu kapsamda Diyarbakır milletvekilliğini önerdiği ancak Elçi ile de görüşmelerin sürdüğü belirtildi. Türkan Elçi de görüşmelerin sürdüğünü ve yakın zaman içerisinde açıklama yapılacağını bildirdi.

Mısra Öz Gündemde Olan Diğer İsimlerden Biri

CHP’nin adaylık teklifi götürmeyi planladığı bir diğer ismin ise Mısra Öz olduğu iddia ediliyor. 8 Temmuz 2018 tarihinde Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde TCDD’nin ihmalleri nedeniyle meydana gelen tren kazasında oğlu Arda Sel ve eşi Hakan Sel’i kaybeden Mısra Öz’ün milletvekilliği aday adaylığını kabul etmesi halinde CHP listelerinden milletvekili adayı olabileceği öne sürüldü. Öz, eşi ve oğlunun yaşamını yitirmesinin ardından verdiği hak arama mücadelesi ile gündeme gelmişti.