Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP’nin Beykoz Seçimi Zaferi YSK Tarafından Tescillendi! Oylar Yeniden Sayılmayacak!

Beykoz’da CHP’nin seçim zaferi YSK tarafından onaylandı. YSK, oyların yeniden sayılması kararını iptal etti. CHP’nin Alaattin Köseler’i Beykoz Belediye Başkanı seçildi.

Beykoz'da CHP'nin seçim zaferi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), CHP’nin kazandığı İstanbul Beykoz’da il seçim kurulunun oyların tekrar sayılması kararını iptal etti. Beykoz’da sayım olmayacak.

CHP’nin 879 oy farkla kazandığı İstanbul Gaziosmanpaşa ve 1433 oy farkla kazandığı Beykoz’da AK Parti’nin itirazları üzerine oyların yeniden sayımına karar verilmişti. Gaziosmanpaşa’da oyların sayımı sürerken Beykoz’da CHP’nin itirazı sonucu oy sayımı iptal edildi.

31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından İstanbul’da AKP de CHP de oyların birbirine yakın olduğu ilçelerde sonuçlara itiraz etti.

Gaziosmanpaşa’da CHP’nin adayı Hakan Bahçetepe oyların yüzde 40,45’ini alarak birinci oldu. Mevcut belediye başkanı ve AK Parti’nin adayı Hasan Tahsin Usta ise oyların yüzde 40,12’sini aldı. İki aday arasındaki oy farkı ise sadece 879.

Gaziosmanpaşa’da dün başlanan yeniden sayıma saat 23:00’te ara verilmişti. Sayımlara bugün kaldığı yerden devam ediliyor.

Beykoz’da sayım iptal
Beykoz’daki yarışı CHP’nin adayı Alaattin Köseler yüzde 45,87 ile önde tamamlamıştı. AK Parti’nin adayı Murat Aydın ise yüzde 44,91 oy almıştı. İki aday arasındaki oy farkı 1433 olarak belirlenmişti.

AK Parti ilçedeki geçersiz oyların fazlalığı sebebiyle sonuca itiraz etmişti. Alınan kararla oyların yeniden sayımına başlanmıştı.

YSK, CHP’nin oyların tekrar sayılması kararına karşı itirazını kabul etti, Beykoz’da sayım iptal edildi.

‘Her bir oyun titizlikle takipçisiyiz’
CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, X hesabından yaptığı paylaşımla, her bir oyun titizlikle takipçisi olduklarını duyurdu.

“Gaziosmanpaşa’da yeniden sayım başladı, muhtemelen bugün sayım bitmiş olacak ve Hakan Bahçetepe Başkanımız Gaziosmanpaşa halkına hizmet etmeye başlayacak. Beykoz’da sayım kurulların oluşmasıyla bir süre sonra başlayacak. Her bir oyun titizlikle takipçisiyiz! Günlerdir ilçelerimizde seçim kurulununda çuvalların başında gece, gündüz nöbet tutan vefakâr örgütümüze teşekkür ederim. Hak kazanacak, halk kazanacak!”