Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

EPIK Uygulaması ile 90’lı Yıllarda Lise Yıllığı Fotoğrafı Oluşturun

Son günlеrdе “AI Yеarbook”

Son günlеrdе “AI Yеarbook” ismi vеrilеn bir yapay zеka akımı sosyal mеdyada viral oldu. EPIK adındaki uygulamayla oluşturulan bu fotoğraflar, kullanıcıların 90’lı yıllarda bir lisе öğrеncisiymiş gibi görünmеlеrini sağlıyor.

Akım, kısa sürеdе dünya çapında birçok kişinin ilgisini çеkti. Instagram’dan X’е kadar ünlülеr dе dahil birçok kullanıcı, uygulamayı kullanarak oluşturduğu fotoğraflarını paylaştı.

EPIK uygulamasıyla AI Yеarbook fotoğrafları nasıl oluşturulur?

1: App Storе vеya Play Storе’dan “EPIK – AI Photo Editor” uygulamasını indirin.

2: Uygulamaya girin vе “AI Yеarbook” bölümünе tıklayın.

3: 8-12 adеt sеlfiе türündе fotoğraf еklеyin.

4: Cinsiyеt sеçin.

5: Standart (129,99 TL) vе Exprеss (199,99 TL) ödеmе sеçеnеklеrindеn birini sеçin.

6: “Crеatе Your Yеarbook” bölümünе tıklayın.

EPIK, ücrеtsiz bir uygulama olsa da AI yеarbook özеlliği için ücrеt istiyor. 130 TL’lik standart vеrsiyon, 60 adеt fotoğrafı 24 saattе oluşturuyor. 200 TL’lik olan isе 2 saattе aynı sayıda fotoğrafı oluşturabiliyor.

90’larda Öğrenciymişsiniz Gibi Gösteren Uygulama: “EPIK”

Son günlerde “AI yearbook” ismi verilen bir yapay zekâ akımı sosyal medyayı etkisi altına almış durumda. EPIK isimli bir uygulamayla oluşturulan bu fotoğraflar, kullanıcıların 90’lı yıllardaki bir lise yıllığındaymış gibi görünmelerini sağlıyor.

Yapay zekâ teknolojilerindeki büyük gelişmeler, bu tarz teknolojileri içeren sosyal medya akımlarının da son zamanlarda ciddi artış göstermesine neden oldu. Artık sosyal medyada gezinen neredeyse her kullanıcı, gerçeğinden ayırt edilmesi zor olan yapay zekâ görselleriyle karşılaşıyor.

Son günlerde tüm interneti etkisi altına alan “AI yearbook” akımı da bunlardan biri. Bu içeriğimizde bu trendin ne olduğuna ve sizin de nasıl dahil olabileceğinize bakıyoruz.

Nedir bu “AI yearbook” akımı?

Bu akımda kullanıcılar, yapay zekâdan yardım alarak 90’lı yıllardaki bir lise yıllığında yer alıyormuş gibi görünmelerini sağlayan fotoğraflar oluşturuyor. Sonucunda da oldukça gerçekçi ve güzel görüntüler ortaya çıkıyor.

Fotoğraflar, popüler uygulama “EPIK – AI Photo Editor” yoluyla oluşturuyor. EPIK’in yakın zamanda uygulamaya eklediği “AI Yearbook” özelliği, yapay zekâyla 90’lı yılların bir lise yıllığından fırlamışsınız gibi görünmenizi sağlıyor.

Akım, kısa sürede dünya çapında birçok kişinin ilgisini çekti. Instagram’dan X’e (Twitter) kadar ünlüler de dahil birçok kullanıcı, uygulamayı kullanarak oluşturduğu fotoğraflarını paylaştı.

AI yearbook akımından diğer örnekler

EPIK uygulamasıyla AI yearbook fotoğrafları nasıl oluşturulur?

 • Adım #1: App Store veya Play Store’dan “EPIK – AI Photo Editor” uygulamasını indirin.
 • Adım #2: Uygulamaya girin ve “AI Yearbook” bölümüne tıklayın.
 • Adım #3: 8-12 adet selfie türünde fotoğraf ekleyin.
 • Adım #4: Cinsiyet seçin.
 • Adım #5: Standart (129,99 TL) ve Express (199,99 TL) ödeme seçeneklerinden birini seçin.
 • Adım #6: “Create Your Yearbook” bölümüne basın.

Yukarıdan da görebildiğiniz gibi EPIK, ücretsiz bir uygulama olsa da AI yearbook özelliği için maalesef ücret istiyor. 130 TL’lik standart versiyon, 60 adet fotoğrafı 24 saatte oluşturuyor. 200 TL’lik olan ise 2 saatte aynı sayıda fotoğrafı oluşturabiliyor.

90’lı Yıllarda Öğrenciymişsiniz Üzere Görünmenizi Sağlayan Yapay Zekâ Uygulaması “EPIK” Viral Oldu: Nasıl Kullanılır? – Teknolojikolik

Yapay zekâ teknolojilerindeki büyük gelişmeler, bu üslup teknolojileri içeren toplumsal medya akımlarının da son vakitlerde önemli artış göstermesine neden oldu. Artık toplumsal medyada gezinen neredeyse her kullanıcı, gerçeğinden ayırt edilmesi sıkıntı olan yapay zekâ görselleriyle karşılaşıyor.

Son günlerde tüm interneti tesiri altına alan “AI yearbook” akımı da bunlardan biri. Bu içeriğimizde bu trendin ne olduğuna ve sizin de nasıl dahil olabileceğinize bakıyoruz.

Nedir bu “AI yearbook” akımı?

Bu akımda kullanıcılar, yapay zekâdan yardım alarak 90’lı yıllardaki bir lise yıllığında yer alıyormuş üzere görünmelerini sağlayan fotoğraflar oluşturuyor. Sonucunda da hayli gerçekçi ve hoş manzaralar ortaya çıkıyor.

Fotoğraflar, tanınan uygulama “EPIK – AI Photo Editor” yoluyla oluşturuyor. EPIK’in yakın vakitte uygulamaya eklediği “AI Yearbook” özelliği, yapay zekâyla 90’lı yılların bir lise yıllığından fırlamışsınız üzere görünmenizi sağlıyor.

Akım, kısa müddette dünya çapında birçok kişinin ilgisini çekti. Instagram’dan X’e (Twitter) kadar ünlüler de dahil birçok kullanıcı, uygulamayı kullanarak oluşturduğu fotoğraflarını paylaştı.

AI yearbook akımından öbür örnekler

finally got my yearbook photos back ???? pic.twitter.com/nshLc05AY9

— pokimane (@pokimanelol) September 30, 2023

EPIK uygulamasıyla AI yearbook fotoğrafları nasıl oluşturulur?

 • Adım #1: App Store yahut Play Store’dan “EPIK – AI Photo Editor” uygulamasını indirin.
 • Adım #2: Uygulamaya girin ve “AI Yearbook” kısmına tıklayın.
 • Adım #3: 8-12 adet selfie tipinde fotoğraf ekleyin.
 • Adım #4: Cinsiyet seçin.
 • Adım #5: Standart (129,99 TL) ve Express (199,99 TL) ödeme seçeneklerinden birini seçin.
 • Adım #6: “Create Your Yearbook” kısmına basın.

Yukarıdan da görebildiğiniz üzere EPIK, fiyatsız bir uygulama olsa da AI yearbook özelliği için maalesef fiyat istiyor. 130 TL’lik standart versiyon, 60 adet fotoğrafı 24 saatte oluşturuyor. 200 TL’lik olan ise 2 saatte tıpkı sayıda fotoğrafı oluşturabiliyor.