Eşi tarafından darbedilip ailesinin yanına bırakılan kadın, çocuklarına hasret

Mersin’de, 10 senelik eşi Salman G. 37 tarafından hırpalanıp ailesinin yanına vazgeçilen Demet G. 29, eşinin 40 gündür 2 kız çocuğunu kendisine göstermediğini öne sürdü. 2 yıldır şiddet ve baskı gördüğünü iddiasıyla eşine boşanma davası açan Demet G., çocuklarına kavuşmak için yetkililerden dayanak istedi.

Asker uğurlamasında ortaya çıkan görüntüler Soylu’yu kızdırdı: Kabul edilebilir değil
Tuğba Coşkun’a sapık şoku! “Benim olmazsan kalbini sökerim” iletisini görünce karakola koştu
“Bu pazar milletvekili tercihi olsa kime rey verirsiniz?” anketi! AK Parti ile CHP’nin arasındaki fark 6 puan

Mersin’de, Salman G. ile 10 yıldır konutlu olan ve bu konutluluktan 9 ve 6 yaşlarında 2 kız çocuğu olan Demet G., iddiaya göre son 2 yıldır şiddet ve baskıya maruz kaldı. Geçen Ramazan Bayramı evveli arife günü 24 Mayıs’ta şiddet gören Demet G., eşi tarafından ailesinin kapısına vazgeçildi. Kolunda, bacağında ve kulağının arka tarafında morluklar oluşan Demet G., sağlık kurumuna giderek darp raporu aldı. Eşinden davacı olan Demet G., boşanma davası da açtı. Takribî 40 gündür eşi tarafından çocukları kendisine gösterilmeyen Demet G., çocuklarının anne sevgisi olmadan gelişmesini istemediğini belirterek, yetkililerden dayanak istedi.

DARBEDİP AİLESİNİN KAPISINA VAZGEÇTİ

Ailesi ile tehdit edildiği için 2 sene süresince gördüğü şiddete suskun kaldığını ileri süren Demet G., yaşadıklarını şöyle anlattı:”Eşimin hıyanetine uğradım. Bunların yanında dayak, küfür, hakaretler de ilave edildi. Beni ailemle tehdit etti. Vaka gecesi durduk yere mesele çıkardı. Çocuklarla alakalı bir münazara yaşadık. Münakaşada kalkıp beni hırpalamaya başladı. Bir zaman darbettikten sonra kolumdan yakalayıp, ailemin evine getirerek kapıya vazgeçti. Yanıma kimliğimi dahi alamadım. Akşam makûs olunca beni sağlık kurumuna götürdüler. Adli olay olduğu için polisler ifademi aldı. Eşime uzaklaştırma verdiler. Sonrasında eşim, çocuklarımı göstermemeye başladı. Çocukları alabilmek için müracaatta bulundum. Aynı biçimde karşı taraf da geçici velayet için dava açmış. Ancak 2 tarafa da ret geldi. Şu an çocukların velayeti ikimizde olduğu için benim çocuklarımı görme hakkım var, hatta o konutta gidip oturmaya da hakkım var. Zira uzaklaştırma eşime verildiği için eşim o konuta giremez. Ama ben o konuta giremiyorum. Kabahat bülteninde bulundum. Boşanma davamız var. Ancak boşanma davası asıllaşmadığı için çocukların velayetinin kimde olacağı muhakkak değil. Ben şu anda çocuklarımı göremiyorum. Velayet ikimizde olmasına karşın çocuklarımı görmemi yasaklıyorlar.”

“40 GNAMDIR ÇOCUKLARIMA HASRETİM”

Çocuklarını 40 günde yalnızca yarım saat gördüğünü belirten Demet G., “Çocuklarım annesiz sihirsin istemiyorum. Çocuklarım beni görünce boynuma sarıldı. Ağlamamak için güç yakaladım kendimi. Çocuklarım azıcık bende azıcık onda kalsın. Ama beni bundan yoksun ediyorlar. Biz her türlü uzlaşma yoluna gidiyoruz ama çocuklarımı hiçbir biçimde görüştürmüyorlar, konuşturmuyorlar. Uzaklaştırma kararı olmasına rağmen kesintisiz takip ediliyorum, tehdit altındayım. Aileme ve kız kardeşime müteveccih de tehditlerde bulunuyor. Üniversite imtihanının olduğu yerde kız kardeşimin resimlerini sürükleyip, tehdit etmişler. Yetkililerden dayanakçı olmalarını istiyorum” dedi.

BALDIZINI ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRDİĞİ GŞÖHRET TEHDİT ETMİŞ

Geçen hafta yapılan üniversite imtihanı günü eniştesi tarafından tehdit aldığını ileri süren Demet G.’nin kız kardeşi Heviya U. 18 ise şöyle konuştu:”Ablam 2 yıldır hem psikolojik hem de fiziksel şiddet görüyormuş ama tehdit edildiği için hep susmuş. Bizim bir erkek kardeşimiz var, onunla tehdit etmiş. Şiddet gördüğü gece konuta geldi. Üstü başı yırtıktı, suratında kolunda morluklar vardı. Alıp sağlık kurumuna götürdük. Davacı olduk kendisinden, uzaklaştırma kararı aldık. Ben ablamın yanında olduğum için beni de tehdit etmeye başladı. Hafta sonu imtihana girmeden evvel yanında çalışan biri resimlerimi sürüklemiş. Bir gün sonra ise yeniden imtihana girdiğim mektebin kapısına gelip, otomobille geçerken beni vefatla tehdit etti. Korkup mektebin içine geri kaçtım. Karakola gidip davacı oldum. Uzaklaştırma kararı aldırdım. Lütfen bir şeyler yapılsın. Herkesten duyarlılık bekliyorum.”İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu