Home Medya Fatih Portakal Fulya Öztürk kavgası

Fatih Portakal Fulya Öztürk kavgası

Fatih Portakal mı Fulya Öztürk mü haklı?

Fatih Portakal’dan ‘Umudun Olsun’ programındaki cinsel içerik videosu izletilmesine tepki: Saçma sapan, iğrenç içerikler

Gazeteci Fatih Portakal, eski çalıştığı kanal Fox TV’deki ‘Fulya ile Umudun Olsun’ programına ilişkin eleştirel bir paylaşımda bulundu. Celal Bilin adlı bir vatandaşın içinde eşinin olduğunu iddia ettiği cinsel içerikli videoyu canlı yayında açmasıyla gündeme gelen söz konusu program için, “Sadece reyting amaçlı saçma sapan, iğrenç içerikler” dedi.

Portakal, “Böyle içeriklere izin verenlerde kabahat. ‘Halk bunu izliyor, istiyor’ demekse ilkesizlik” görüşünü ifade etti.

İnternetten tanışıp evlendiği eşinin sosyal medyada izlediği cinsel içerikli videodaki kadın olduğunu iddia eden Celal Bilgin adlı vatandaş, söz konusu videoyu yayın esnasında açtı. Celal Bilgin, izlediği görüntülerden sonra çocukları için DNA testi istedi. Söz konusu yayın sosyal medyada da gündem oldu.

Gazeteci Fatih Portakal, kişisel sosyal medya hesabından söz konusu yayını eleştiren bir paylaşım yaptı. Portakal’ın paylaşımında, “Bu ve benzerlerine program denmemeli. Sadece reyting amaçlı saçma sapan, iğrenç içerikler. Böyle içeriklere izin verenlerde kabahat. ‘Halk bunu izliyor, istiyor’ demekse ilkesizlik” ifadelerini kullandı.

Yayında ne olmuştu?

FOX TV’de Fulya Öztürk’ün sunduğu ‘Fulya ile Umudun Olsun’ programına katılan Celal Bilgin, sosyal medyada izlediği bir cinsel içerikli videodaki kadının, ameliyat izlerinden eşi Güldeniz Bilgin olduğunu düşündü.

İnternetten tanışıp 18 ay sonra evlendiği ve çocuk sahibi olduğu eşini bu şekilde tespit ettiğini söyleyen Celal Bilgin, izlediği görüntülerden sonra çocuk için DNA testi istedi.

Canlı yayına taşınan konuda iddialarını kanıtlamak isteyen Bilgin, sunucu Fulya Öztürk ve diğer konuklara söz konusu görüntüleri izletti.

Fulya Öztürk canlı yayında ağlaya ağlaya isyan etti! Fatih Portakal’a çok kızdı

Fox TV’de yayınlanan Fulya İle Umudun Olsun programında cuma günü yayınlanan bölüm Türkiye’nin gündemine oturmuştu.

Programa katılan Celal Bilgin, sosyal medyada eşinin cinsel içerikli videosu olduğunu, eşini de kasıklarındaki ameliyat izinden tanıdığını söylemişti.

CANLI YAYINDA İZLETTİ

İddiasını kanıtlamak isteyen Bilgin, söz konusu videoyu canlı yayında Fulya Öztürk ile programdaki konuklara izletti.

Programın bu bölümü yayınlandıktan sonra başta sosyal medya olmak üzere birçok platfotmda gündem oldu ve tepkiler yağdı.

FULYA ÖZTÜRK İSYAN ETTİ

Programın bugünkü bölümünde Öztürk tartışmalar nedeniyle isyan etti.

Olayın çarpıtıldığını söyleyen Öztürk, yayında videonun ekrana yansımadığını, programdaki görevlilerin işlerini yapabilmesi için izlemek zorunda olduklarını ve kendisinin de izlemediğini iddia etti.

Öztürk, “Attığı manşlete bak; ‘Pornografik görüntü izletti.’ Bak kardeşim cuma günkü programda rahatsızlık verdiysem, şahsım ekibim adına özür diliyorum. Fakat bir videodan bahsediyor ya bu çocuk. Orada iz var diyor. Bunların hepsi gerçek. Ama öyle bir algı yapılıyor ki… ‘Bu da oldu.’ Türk televizyonlarında neler oldu ben sayayım mı? ‘Bir kız çıkıyıor hemen onu öldürelim boğazlayalım boğalım… Linç edelim yaşamasın. Bir kız çıktı çünkü iyi bir şeyler yapıyor.’ Ben buralara hiçbir yerimi açmadan geldim. Hiçbir yerimi ortalara sermeden. Hiçkimsenin sevgilisi osu busu olmadan…” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Eski Fox Tv sunucusu Fatih Portakal, söz konusu program için “Bu ve benzerlerine program denmemeli. Sadece reyting amaçlı saçma sapan, iğrenç içerikler. Böyle içeriklere izin verenlerde kabahat. “Halk bunu izliyor, istiyor” demekse ilkesizlik” ifadelerini kullanmıştı.

Fatih Portakal mı Fulya Öztürk mü haklı?

Fatih Portakal mı Fulya Öztürk mü haklı?

Fox TV’de yayınlanan ‘Umudun Olsun’ programının sunucusu Fulya Öztürk, Celal Bilin adlı bir vatandaşın içinde eşinin olduğunu iddia ettiği cinsel içerikli videoyu canlı yayında açmasına “‘Halk bunu izliyor, istiyor’ demek ilkesizlik” diye tepki gösteren gazeteci Fatih Portakal’a gözyaşları içinde “Ekmek yediğiniz yere laf edemezsiniz” diyerek tepki göstermişti.

Fulya Öztürk’e ‘böylesine fevri bir cevap vermemesini tercih ederdim’ diye seslenen Gazeteci Zafer Arapkirli KRT TV’de olayı yorumladı.

İşte Arapkirli’nin yorumu;

“Kadın sorunları, aile sorunlarını ileten programlar var. Oralarda da daha önce muhabirlik yapmış arkadaşlar var. Onlardan biri de Fulya Öztürk. Geçenlerde kendisinin başına talihsiz bir olay geldi. Haberlere konu olduğu için programdaki adam ‘ben karımın özelliklerini tanırım neresinde yara var neresinde ben var bilirim’ dedikten sonra video gösteriyor. O gösterirken de Fulya’da ‘ben bakamam’ diye oradan kaçıyor. Anlaşılan bu programdan birileri rahatsız olmuş onlardan biri de Fatih. Fatih ‘bunlara program denmemeli halk bunları istiyor demek ise ilkesizlik’ demiş. Fatih deneyimli bir televizyoncu. Fulya Öztürk’ü çok sinirlendirmiş Fatih. Kendisi isyan ediyor. Kısmen haklı olabilir ama ben bu kadar kişisel algılamamasını arzu ederdim. Bence ‘aldığım parayı ben bu kadar hayır hasenat işlerine harcıyorum’ kısımlarını insanlarla paylaşması anlamsız. Portakal’ın eleştirisi sana değil sevgili kardeşim. Fulya Öztürk’e sesleniyorum. Portakal bu tür programların insanların özel yaşamlarını fazla kurcalayan reyting gösterilerine karşı olduğunu söylüyor. Senden tecrübeli bir meslektaşın bir ağabeyin belki Fatih Portakal. Bırak buna Kanal cevap versin. Böyle bir isyanla senin cevap vermeni gerektirecek bir durum değil bu. Bu eleştiriyi daha aklı selim içinde cavaplayabilirdin bence. Böylesine fevri bir cevap vermemesini tercih ederdim diyelim.”

Arapkirli yaptığı yorumu kişisel Tweettir adresinden de paylaştı.

Portakal ne demişti?

Portakal, sosyal medya hesabından programla ilgili “Bu ve benzerlerine program denmemeli. Sadece reyting amaçlı saçma sapan, iğrenç içerikler. Böyle içeriklere izin verenlerde kabahat. ‘Halk bunu izliyor, istiyor’ demekse ilkesizlik” yorumunda bulunmuştu.

Benzer Haberler