Fazla yolcu taşıdığı için ceza kesilen minibüs şoförünün ilginç tepkisi

Pendik’te polis ekipleri trafikteki minibüsleri sorgulayarak taşınan yolcu rakamlarını hakimiyet etti. Fazla yolcu taşıdığı bahanesiyle para cezası kesilen minibüs sürücüsünün, “Cezayı yedim afiyet olsun. Allah yemeyenlere de yemeyi kısmet etsin” demesi esrarengiz anlara sahne oldu.

Ayasofya kavgaları hakkında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu: İtiraz etmeyeceğiz
Ünlü sunucu Kelly Brook’tan cinsel ilişki itirafı: Yaş ilerledikçe daha iyi oluyor
Son dakika: İçişleri Bakanlığı, havai fişek fabrikasındaki patlamaya ait soruşturma başlattı

Koronavirüse karşı alınan ihtiyatlar kapsamında polis ekipleri, toplu erişim vasıtalarında sorgulama yaparak taşınan yolcu sayılarını sorguladı. Fazla yolcu taşıdığı bahanesiyle iki minibüs sürücüne polis tarafından cezai harekât uygulandı. Ceza yiyen minibüs sürücüleri ile basın üyeyi arasında esrarengiz diyaloglar yaşandı.

“DEVLETİN CANI SAĞ OLSUN, ONLAR YANLIŞ İŞ YAPMAZ”

Teftişe takılan bir minibüs sürücüsüne olması gerekenden 4 fazla yolcu taşıdığı bahanesiyle para cezası kesildi. Karşısında basın üyesini görünce afallayan minibüs sürücüsünün, “Kurban hadisem. Devletin canı sağ olsun onlar yanlış iş yapmaz. Cezayı ben yedim afiyet olsun. Alıştık. Allah yemeyenlere de yemeyi kısmet etsin” demesi esrarengiz anlara sahne oldu.

“NE DESEM BOŞ AMA”

Aşırıdan 3 yolcu taşıdığı bahanesiyle ceza yiyen başka bir minibüs sürücüyü ise, “Fazla 3 yolcum vardı. Yapacak bir şey yok. Yalnızca bugün bana denk geldi. Arabalar hep boş gidiyor. 104 TL ceza verdi. Benim otomobilim 16 şahsiyet olağanda, oturanları göremedim. Ne desem boş ama. Cezayı yedik, yapacak bir şey yok. Almamamız gerekliydi ama aldık” dedi.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu