Gelirim Yok Diyenlere 817 TL Maaş

0
PAYLAŞ

Gelirim Yok Diyenlere 817 TL Maaş

Gelirim yok diyenlere müjdeli bir haberimiz var. Gerçekten hiçbir geliri olmayanlar, ne yapacaklarını bilmeyenler için SGK ve B. Vakıflar Genel Müdürlüğü destek verecek. Her ay 817 Lira maaş bağlanacak olan yoksul ve muhtaç ve engelli vatandaşlar, ev araba mülk arsa tapu gibi gelir getiren bir kazançları yoksa ve bir yerden maaş almıyorlarsa aylık gelirleri 592 TL ‘yi geçmiyorsa devletten 817 TL maaş alabilecekler. Ancak her yılın ilk ayında gelirlerini ve durumlarını beyan etmek zorundalar. Eğer gelirlerinde bir artış oluyorsa ve kuralların dışına çıkacak bir gelir tespit edilmişse maaş donduruluyor. Ocak ayından sonra beyanda bulunanlar, durumlarını koruduklarını ispat ederlerse, verilmeyen maaş toptan veriliyor.

Geliri Olmayanlar Nereye Başvuracaklar?

Engelli, muhtaç geliri olmayan yoksul vatandaşlar devletten 817 TL maaş alabilmek için Vakıflar Genel Müdürlüğünün İnternet sitesine başvurabilirler. Hem de, vatandaşlar online olarak başvurularını yapabilirler ya da bizzat VGM’ye giderek başvurularını şahsen yapabilirler.

Maaş Aile Fertlerinin Hepsine mi Bağlanacak?

Hayır, söz konusu maaş, her aileden bir kişiye bağlanacak. Bağlanan maaş her yılın başında kontrole tabi olacak. Bu denetim yoklama belgesi beyanı formatında olacak. Yoklama belgesini vermeyenler için maaş dondurulacak.

Başka Kimler Yararlanabilecek?

Geliri olmayan, yetim çocuklar, maaşı olmayan engelliler, hiçbir geliri ve mal varlığı bulunmayan yoksullar sosyal güvencesi olmayan ve bu şartları taşıyan tüm vatandaşlar bu maaştan yararlanabilecek. Siteyi ziyaret ederek, belirtilen şartları taşıyıp taşımadığınızı kontrol edebilir, 817 TL maaş için başvurunuzu yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here