• DOLAR
  6,8653
 • EURO
  7,8509
 • ALTIN
  398,86
 • BIST
  1,1434
Genç kadın, köpeği huysuzlanınca fark ettiği Engerek yılanını plastik kovayla yakaladı

Genç kadın, köpeği huysuzlanınca fark ettiği Engerek yılanını plastik kovayla yakaladı

Antalya’nın Kemer’ ilçesindeki evinde 6 yaşındaki kızıyla beraber yaşayan Rus asıllı Victoria Savina, evine girmek üzereyken fark ettiği ve endemik bir cins olan ve Engerek yılanı olduğu varsayım edilen sürüngenle 1,5 saat çaba etti. Plastik kova ile tuttuğu yılan kezlerce kaçan bayan, pes etmedi ve tekerrür tekerrür tuttu. Hayvan sığınağı takımının teslim aldığı yılan, mesken yerlerine uzak bir noktada tabiata salındı.

Köpeğinin tepki verdiği kadın, 1,5 metrelik engerek yılanını plastik kovayla yakaladı

KÖPEK YILANI FARK EDİNCE TEPKİ VERDİ

12 yıldır Kemer’de yaşayan Victoria Savina, ‘Şoko’ adlı 10 yaşındaki Fransız Buldog köpeği her zamankinden değişik şekilde havlamaya başlayınca onun havladığı istikamete baktı ve mangalın altında çöreklenmiş olan yılanı gördü.

Köpeğinin tepki verdiği kadın, 1,5 metrelik engerek yılanını plastik kovayla yakaladı

Önce minik kızına uzaklaşmasını söyleyen Victoria Savina, orada bulunan bir plastik kovayı eline alarak arada bir kendisine tüküren yılanı tutmaya çalıştı. Yılanı tuttuğunda hemen alakalı makamları aramaya başlayan Savina, bu sırada kovanın kenarını kaldırarak kaçan yılanı tekerrür tutmaya uğraştı. Savina takımlar gelene kadar kaçan yılanı birkaç defa daha tuttuğunu, hayvanları beğendiğini ve yılandan korkmadığını belirtti.

Genç kadın, köpeği huysuzlanınca fark ettiği engerek yılanını plastik kovayla yakaladı

BELEDİYE TAKIMI YILANI NATÜREL ORTAMINA BIRAKTI

Kemer Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakım Konutu ve Rehabilitasyon Merkezinden gelen iki karakter bir takım yılanı bir torbaya koyarak götürdü. Yılan, Kemer Belediyesi Baytar Hekimi Fevzi Uzun gözaltısında mesken yerlerinden uzak bir noktaya götürülerek tabiata salındı. Baytar Hekim Fevzi Uzun, endemik canlılardan olan yılanın türünü kesin olarak söylemenin olası olmadığını, bunun için özel tahlil gerektiğini belirterek, tutan şahısların anlatımlarındaki tükürme detayının, hayvanın zehirli cinsten olabileceğine işaret ettiğini, zira zehirli hayvanların özel korunma mekanizmaları bulunduğunu söyledi.

Genç kadın, köpeği huysuzlanınca fark ettiği Engerek yılanını plastik kovayla yakaladıSosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM