Anasayfa Haberler Gezici: kilit partiler Memleket ve Zafer

Gezici: kilit partiler Memleket ve Zafer

Gezici Araştırma’nın sahibi Murat Gezici, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere yönelik yapılan anketlere ilişkin konuşurken ilginç açıklamalarda bulundu.

Canlı yayına konuk olan Gezici, Ümit Özdağ’ın Genel Başkanlığını yürüttüğü Zafer Partisi’nin oy oranının yüzde 5 ile yüzde 7 arasında olduğunun görüldüğünü öne sürdü. Gezici, Zafer Partisi’nin öncülük ettiği ‘Ata’ isimli seçim ittifakı tarafından Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilen Sinan Oğan’ın oy oranının da yüzde 9’u bulduğunu ifade etti.

Gezici’nin bu açıklamaları, programın iktidara yakınlığıyla bilinen yorumcuları Melik Yiğitel’i ve sunucu Hande Fırat’ı da şaşkınlığa uğrattı.

Melik Yiğitel’in, Gezici’ye “Ne diyorsunuz ya!” diyerek şaşkınlığını ifade ettiği kaydedildi. Sunucu Hande Fırat ise “Gerçekten böyle çok parçalı bir seçime gidiyoruz o zaman” dedi.

Bu tepkilerin ardından sözlerini sürdüren Gezici, “Evet. Sinan Oğan cumhurbaşkanlığı seçiminde benim gördüğüm şu an yüzde 9. Bu anket 28 Şubat’ta yapılan bir anket bu arada. Ben seçimin ikinci tura kalacağını ön görüyorum. Ben en kilit partiyi Memleket Partisi ve Zafer Partisi olarak görüyorum” ifadelerini kullandı.