• DOLAR
  6,8670
 • EURO
  7,8553
 • ALTIN
  398,96
 • BIST
  1,1437
İYİ Parti Muratpaşa ilçe teşkilatında toplu istifa! Yönetimi topa tutup görevi bıraktılar

İYİ Parti Muratpaşa ilçe teşkilatında toplu istifa! Yönetimi topa tutup görevi bıraktılar

Antalya’da delege tercihlerinde sosyal mesafenin hiçe sayılacağını ifade eden İYİ Parti Muratpaşa İlçe İdare Heyeti azası 18 ad partideki vazifelerinden istifa etti.

Muratpaşa İlçe Başkan Yardımcısı Avukat Duygu Özalp Koca tarafından grup ismine yapılan söylemede, “Muratpaşa İlçe Teşkilatında bulunan şahsi çıkar peşinde olan bir grup tarafından akamete uğratılmaktadır. İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanlığı binasında 21 Haziran tarihinde yapılacak olan Delege Tercihinin sıhhat önlemlerine uyulması açısından kapalı alanda değil sosyal mesafe kaidesine uyularak geniş ve sarih alanda yapılması gerekmektedir. Tercihin yapılacağı alan, dar ve minik olup rey kullanmaya gelecek aboneler için sosyal mesafe kaidesine uymak ismine geniş bir bekleme alanı da bulunmamaktadır” denildi.

“İKİ BİNİ AŞKIN AZANIN KATILACAĞI TERCİHİN YAPILMASI KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL”

Delege tercihinin yapılacağı yer mevzusunda Muratpaşa Meclis azaları Kamil Korkmaz ve Ufuk Çiftçi tarafından Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur’un uyarıldığı andırdırılan söylemede, “Tercihin yapılacağı yer için sıhhat önlemlerine ve sosyal mesafe kaidelerine uyulabileceği seçenek yer olarak Türkan Şoray Kültür Merkezinin önerilmesine ve yerin ayarlanabileceğinin söylenmesine rağmen İlçe Başkanı tarafından kabul edilmemiştir. Sıhhat önlemlerine uyulmayarak insan sıhhatini riske sokmak suretiyle 35 metrekare alanda balık yığını gibi 2000’i aşkın azanın katılacağı Delege Tercihin yapılmasını tarafımızca kabul etmek olası değildir. Bu koşullar altında demokratik bir tercihin de yapılması mevzubahisi olmayacaktır. Gönül verdiğimiz Partimizin Kurultay sürecinde yaşanan ve kabul edilmesi olası olmayan hadiseler hakkında mesullüğe ortak olmamak ve kanunsuzluğa karşı tepkimizi ortaya koymak emeliyle İYİ Parti Muratpaşa İlçe Teşkilatındaki ve Şehir İdare Heyetindeki vazifelerimizden istifa ediyoruz” denildi.

Vazifelerinden istifa eden adlar şöyle:

“Mine Perim Karaakın- Muratpaşa İlçe Sekreteri, Duygu Özalp Koca- Muratpaşa İlçe Başkan Yardımcısı, Ramazan Yılmaz – Muratpaşa İlçe Başkan Yardımcısı, Selim Yörüten- Muratpaşa İlçe İdare Heyeti Azası, Semra Çürek- Muratpaşa İlçe İdare Heyeti Azası, Burhan Arıcı- Muratpaşa İlçe İdare Heyeti Azası, Fuat Gülden – Muratpaşa İlçe İdare Heyeti Azası,Mürsel Özcan – Muratpaşa İlçe İdare Heyeti Azası, Gülnihal Temur – Muratpaşa İlçe İdare Heyeti Azası, Adnan Ayan – Muratpaşa İlçe İdare Heyeti Azası, Cemil Duran – Muratpaşa İlçe İdare Heyeti Azası, Münir Sapmaz – Muratpaşa İlçe İdare Heyeti Azası, Aytekin Yılmaz – Muratpaşa İlçe İdare Heyeti Azası Fatih Acar – Muratpaşa İlçe İdare Heyeti Azası, Ahmet Ramazan İspir – Muratpaşa İlçe İdare Heyeti Azası, Yeşim Yayla – Muratpaşa İlçe İdare Heyeti Azası, Funda Aras – Şehir İdare Heyeti Azası, Hamide Sevgi Akçay – Şehir İdare Heyeti Azası.” – ANTALYA

İYİ Parti Muratpaşa ilçe teşkilatında toplu istifa! Yönetimi topa tutup görevi bıraktılarSosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM