Home Politika Kemal Kılıçdaroğlu twitter profilini değiştirdi

Kemal Kılıçdaroğlu twitter profilini değiştirdi

6’lı masanın cumhurbaşkanı adayı olan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter profilinde ‘cumhurbaşkanı adayı’ şeklinde bir değişiklik yaptı. Bu değişiklik oldukça dikkat çekti.

CHP Lideri ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, adaylığının açıklanmasının ardından Twitter profilini güncelledi. Kılıçdaroğlu, resmi Twitter hesabının profiline “13. cumhurbaşkanı adayı” ibaresini ekledi.

Dİğer yandan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Ümit Çebi, cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu “mücahit” diye nitelendirdi. Çebi, “13. Cumhurbaşkanı adayı, Sn. Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı veda konuşmasının sonunda hadi bismillah diyerek bitirdi. Geliyor Mücahid Kılıçdaroğlu” dedi.

Çebi’nin, Kılıçdaroğlu’nun Meclis toplantısındaki son konuşması sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım dikkati çekti.

Çebi, “13. Cumhurbaşkanı adayı, sn. Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı veda konuşmasının sonunda hadi bismillah diyerek bitirdi. Geliyor Mücahid Kılıçdaroğlu” ifadesini kullandı.

Çebi’nin bu mesajı, Twitter’da Trend Topic (TT) oldu.

“Bu ruha mücahit denir”
Çebi, daha sonra paylaştığı videoda ise, ”Bu ruha mücahit denir. Bizden görünenler, haçlı BOP ile, ortadoğuyu müslümanın kanı ve göz yaşları ile sularken ve zalime destek olurken. Bizden görünmeyen ise, BOP zulüm zihniyetine karşı mertçe mücadelesi taktirliktir. ALLAH zalimleri sevmez” yorumunda bulundu.

Benzer Haberler