Home Sağlık Türkiye’nin sanayi kenti alarm veriyor: Kirli hava can alıyor

Türkiye’nin sanayi kenti alarm veriyor: Kirli hava can alıyor

Türkiye'nin sanayi kentlerinde hava kirliliği alarm veriyor. Ölen her 5 kişiden 3'ü, hava kirliliği nedeniyle kansere yakalanıyor.

“Kırmızı halkalı bacaları olan fabrikalar gеcе gaz salıyor. Aynı zamanda gübrе fabrikası da ciddi koku vе gaz salınımı yapıyor. Biz Dеğirmеndеrе vе Ulaşlı’da yaşayan vatandaşlar olarak artık gittiğimiz cеnazе sayısı artıyor. Hеr ölеn 5 arkadaşımızdan 3’ü kansеr sonucu ölüyor. Rüzgarla bu bölgеyе gеlеn gazlar gеrçеktеn bizi zеhirliyor. Bitkilеrimiz ölüyor, mеyvе ağaçlarımız artık mеyvе vеrmiyor. Bu çağda hala tеhlikеli gazların salınımı еngеllеnmеli. Biz gеrçеktеn çok ciddi sıkıntı yaşıyoruz. Bu gazların ciğеrlеrimizi yaktığını hissеdiyoruz”

Özgür Kocaeli’den Süriye Çatak’ın haberine göre; Gölcük Değirmendere ve Ulaşlı Mahallelerinde yaşayan vatandaşlar Körfez’de kimyasal üretim yapan fabrikaların saldığı gazlar nedeniyle sağlıklarının tehlike altında olduğunu dile getirdi.

“HER ÖLEN 5 ARKADAŞIMIZDAN 3’Ü KANSER SONUCU ÖLÜYOR”

Şikayette bulunan vatandaşlar şu sözleri kullandı:

“Kırmızı halkalı bacaları olan fabrikalar gece gaz salıyor. Aynı zamanda gübre fabrikası da ciddi koku ve gaz salınımı yapıyor. Biz Değirmendere ve Ulaşlı’da yaşayan vatandaşlar olarak artık gittiğimiz cenaze sayısı artıyor. Her ölen 5 arkadaşımızdan 3’ü kanser sonucu ölüyor. Rüzgarla bu bölgeye gelen gazlar gerçekten bizi zehirliyor. Bitkilerimiz ölüyor, meyve ağaçlarımız artık meyve vermiyor. Bu çağda hala tehlikeli gazların salınımı engellenmeli. Biz gerçekten çok ciddi sıkıntı yaşıyoruz. Bu gazların ciğerlerimizi yaktığını hissediyoruz”

Kirli hava can alıyor. Ölen her 5 kişiden 3’ü kanser. Türkiye’nin sanayi kenti alarm veriyor  Yeniçağ

Benzer Haberler