Kocaeli’de bir şahıs, arazi nedeniyle tartışıp evini yaktığı kardeşini silahla öldürdü

Kocaeli’nin Aldata ilçesinde bir birey, arazi sebebiyle tartışıp evini yaktığı kardeşini silahla öldürdü.

ABD’de gençler vefatla dans ediyor! Korona partisi tertip edip ilk virüsü kapana para mükâfatı veriyorlar
Manchester City’li futbolcular şampiyon olan Liverpool’u alkışladı
Gaziantep Valisi, yurttaşları salgın mevzusunda uyardı: En çok hadisenin görüldüğü 3. kentiz

Vaka, Kocaeli’nin Aldata ilçesi Babalı Mahallesi’nde öğlen saatlerinde alana geldi. Ali P. 73 ve kardeşi Osman Yavaş 62 arasında arazi sebebiyle münazara çıktı.

KONUTU ATEŞE VERDİKTEN SONRA SİLAHLA ÖLDÜRDÜ

Çıkan müzakerenin sonrasında Ali P., evvel kardeşi Osman Yavaş’a ait konutu ateşe verdi. Daha sonra çıkan tartışma sırasında yanında bulundurduğu silahını çıkartan Ali P., kardeşine ateş etti. Mermilerin isabet ettiği Osman Yavaş, vaka yerinde hayatını yitirdi. Vakayı gören yurttaşlar, gidişatı hemen 122 Acil Yağlık takımlarına bildirdi. İhbar üzerine vaka yerine itfaiye, sıhhat ve jandarma takımları sevk edildi.

JANDARMA TAKIMLARINA TESLİM OLDU

Kısa müddet sonra vaka yerine gelen sıhhat takımlarının çalışmaları neticesinde Osman Yavaş’ın yaşamını kaybettiği tanımlandı. İtfaiye takımları ise konutta çıkan yangına müdahale ederek kısa müddette söndürdü. Ali P. vaka yerine gelen jandarma takımlarına teslim oldu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ekipler tarafından vaka yerinden yapılan tahlillerin ardından Osman Yavaş’ın cenazesi otopsi tahlili için Aldata Devlet Sağlık Kurumuna kaldırıldı. Vakayla alakalı soruşturma başlatıldı.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu