• DOLAR
  6,7293
  %-0,03
 • EURO
  7,5690
  %-0,09
 • ALTIN
  368,07
  %0,08
 • BIST
  8,4753
  %-0,07
Nissan, Logosunu Değiştirmeye Hazırlanıyor

Nissan, Logosunu Değiştirmeye Hazırlanıyor

Japon araba üreticisi Nissan, logolarında metamorfoza gitmeye hazırlanıyor. Firmanın İngiltere, Peru, Uruguay, Şili ve Arjantin’de yeni logolarını tescillediği ortaya çıktı. Nissan’ın yeni logosu daha minimalist ve firmanın krom görünümlü 3 ebatlı logosundan daha değişik.

Ortaya çıkan görüntülere göre Nissan‘ın logosu iki ebatlı ve tek renkli olacak. Firmanın ismi yeniden üstte ve altta yer alan yayların arasında, sans-serif yazı tipiyle yer alacak. Yeni logo dairesel görünümüne gözetiyor, ancak daha önceki vurdumduymaz görünümünden sıyrılıyor.

nissan yeni logo

Nissan Ariya konsepti, 2019 Tokyo Motor Show’da sergilendiğinde yeni logo ilk kere görünmüştü. Elektrikli arabanın üzerindeki logo, yeni tasarımla neredeyse bütün olarak anlaşıyor. Başka Bir Deyişle yukarıyadaki tasarımın yakında Nissan’ın yeni işletme logosu olacağını öngörebiliriz.

BMW gibi öteki araba üreticileri de yakın zamanda logolarını daha kolay ve daha pak bir görünümle modernize etmişlerdi. Aynı taktiği izleyen Nissan, işletme logosunun yanı gizeme Z modellerinde kullandığı logoyu da değiştirecek.

nissan z logo

Firmanın Kanada ve Yeni Zelanda’da yaptığı ticari marka müracaatları, yeni jenerasyon Nissan Z‘nin de yeni bir logoya kavuşacağını gösteriyor. Çağdaş Nissan logosunun aksine, Z modelleri geçmişten esinleniyor. Yeni logo, 1971 Nissan 240Z’dekinin neredeyse benzersi ve serif yazı tipiyle yazılmış.

Z modellerinin yeni logo tasarımı, yeni jenerasyon 370Z‘nin retro bir tasarımla gelebileceğini gösterebilir. Nissan, bugüne kadar yaptığı tüm söylemelerde yeni Z’nin çok daha sade bir tasarımla geleceğini belirtmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM