• DOLAR
  6,7293
  %-0,03
 • EURO
  7,5690
  %-0,09
 • ALTIN
  368,07
  %0,08
 • BIST
  8,4753
  %-0,07
Noel Emmi Instagram Üzerinden Hediye Dağıtıyor

Noel Emmi Instagram Üzerinden Hediye Dağıtıyor

Noel Emmi Instagram Üzerinden Hediye Dağıtıyor

Yeni Instagram fenomeni Noel Emmi, Instagram hesabı aracılığıyla çekilişler düzenleyerek kullanıcılarına hediyeler dağıtıyor. Kullanıcı adı @noemmi1 olan Türk işi Noel Baba olan Noel Emmi son zamanlarda birçok kurumsal firmanın ilgi odağı haline geldi.

Noel Emmi Nedir?

Noel Emmi, Instagram üzerinden hamburgerden bilgisayara, yüzlerce farklı kategoride ürün hediye eden bir internet fenomenidir. Takipçilerine “yeğenim” ve sponsor firmalarına “sponsor yeğenim” olarak hitap eden Noel Emmi, sevecen tavrıyla birçok kullanıcının ilgisini çekiyor.

Noel Emmi, Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya uygulaması unvanına sahip Instagram’da etkileşim arttırmak ve markalarının değerini yükseltmek isteyen firmalara, daha çok kitleye ulaşma imkânı sunuyor. Noel Emmi çeşitli çekilişler düzenleyip firmaların ürünlerini dağıtarak hem tanınmışlığını arttırıyor hem de daha geniş bir müşteri çevresine ulaşmayı sağlıyor.

Noel Emmi Çekilişlerini Nasıl Gerçekleştiriyor?

Noel Emmi’nin resmi bir web sitesi bulunuyor. Burada ise bir çekiliş aracı yer alıyor. Bu araç Türkiye’nin en ünlü web yazılımı firmalarından YKB WEB tarafından kodlanmıştır. Instagram hesabında yer alan çekiliş gönderisine yorum yapanlar arasından, tarafsız bir şekilde kazanan seçiliyor.

Noel Emmi’nin Instagram hesabını takip eden kullanıcılar, çekiliş gönderisini beğenip kaydediyor ve ardından altına istediği arkadaşlarını etiketliyor. Takipçiler ne kadar çok arkadaş etiketler ise o kadar çekiliş hakkı kazanıyor.

Sponsor Firmaların Kazancı Nedir?

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya uygulaması Instagram. Akıllı telefon sahiplerinin %97’si Instagram kullanıyor. Yani bu durumda Instagram hedef kitlelere ulaşmak için en basit ve ucuz yol oluyor.

Noel Emmi’ye sponsor olarak çekilişe katılan firmalar ürün ve hizmetlerini son kullanıcıya tanıtmayı amaçlıyor. Noel Emmi de hem markaları denemek isteyenleri hem de ucuz bir şekilde tanıtım yapma fırsatı bulan firmaları buluşturuyor.

Agresif Cevaplar Verebiliyor

Türk işi Noel Baba olarak adlandırılan Noel Emmi bazen takipçilerinin yorumlarını agresif bir şekilde cevaplayabiliyor. “Emmiler böyledir hem sever hem döver” diyen Noel Emmi tüm samimiyeti ile internette fenomen haline geldi. Bir Kraft Koli projesi olan Noel Emmi, önümüzdeki yıllarda da oldukça konuşulacağa benziyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM