in

ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ AÇIKLANMALI VE MESLEKİ VE TEKNİK ÖĞRETMEN ATAMA SAYISI MUTLAKA ARTIRILMALI.

2021 YILI ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ AÇIKLANMALI VE MESLEKİ VE TEKNİK ÖĞRETMEN ATAMA SAYISI MUTLAKA ARTIRILMALI.”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Haziran 2020’de 20 bin  öğretmen ataması yapıldığını, bu atamalarda da mesleki ve teknik öğretmen atama sayısının 24 branşta sadece 227 kişi olduğunu hatırlatarak, “Hem “Meslek lisesi memleket meselesi” diyeceksiniz hem de yeterli öğretmen atamayacaksınız. Bu, kabul edilemez!” dedi.

Hükümetin, 2021 yılı öğretmen atama takvimi ve sayısını derhal ilan etmesi ve ilk aşamada 60 bin atama yapılacağını bir an önce açıklamasını da talep eden Geylan, “Ayrıca atamalar, branşlar itibariyle ihtiyaçlar doğrultusunda ve adaletli şekilde gerçekleştirilmelidir” diye konuştu.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Haziran 2020’de 20.000 öğretmen ataması yapılmıştı.  Mesleki ve teknik öğretmen atama sayısı ise 24 branşta sadece 227 kişi oldu. Hem “Meslek lisesi memleket meselesi” diyeceksiniz hem de yeterli öğretmen atamayacaksınız. Bu, kabul edilemez! Hükümet, 2021 yılı öğretmen atama takvimi ve sayısını derhal ilan etmeli ve ilk aşamada 60 bin atama yapılacağını bir an önce açıklamalıdır. Ayrıca atamalar, branşlar itibariyle ihtiyaçlar doğrultusunda ve adaletli şekilde gerçekleştirilmelidir.”

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kırmızı Oda’nın Boncuk’u Burcu Biricik yeni projesi Camdaki Kız’a 2 erkek başrol birden!

Pınar Deniz, ünlü mankene benzerliğiyle olay oldu!