• DOLAR
  6,7451
  %0,20
 • EURO
  7,5752
  %-0,01
 • ALTIN
  368,32
  %0,15
 • BIST
  8,4617
  %-0,23
Orsha, Uçak Tamir Tesisini genişletilecek

Orsha, Uçak Tamir Tesisini genişletilecek

Şirketin Genel Müdürü Pavel Sluchak BelTA’ya verdiği demeçte, Orsha Uçak Tamir Fabrikası 2020’de yeni bir montaj ve işleme atölyesi kurmayı planlıyor.Şirket yeni imalat bölümleriyle büyüyor. Yeni bir dükkan inşa ediliyor ve bu yıl açılması gerekiyor. Elektrikli ekipmanların, havacılık silahlarının ve ekipmanlarının onarımından sorumlu ekipler yeni binalara taşınacak. Pavel Sluchak, bazı yerlerde üç katlı büyük bir dükkan olacağını kaydetti.

Orsha Uçak Tamir Fabrikası, Belarus cumhurbaşkanı Orsha Bölgesi’nin kalkınma kararnamesi doğrultusunda modernize ediliyor. Devlet, şirketin yönetimini devraldığından beri şirket Belarus Savunma Bakanlığı için daha fazla Mi-24 helikopteri tamir etmeye başladı. Şirket şimdi geliştirme programına sıkı sıkıya bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Geçen yıl tüm finansal, ekonomik ve sosyal hedefler vuruldu. “Şirket siyah renkte çalıştı. Maaşların büyüklüğü neredeyse iki kat artarken üretim rakamları önemli ölçüde arttı ”dedi.

Orsha Uçak Tamir Fabrikası, yurtiçinde ve Afrika ve Asya ülkelerinden yabancı ortaklara hizmet vermektedir. Şirketin yıl boyunca elleri dolu.

Belarus ordusunun temsilcileri, şirketin tamir ettiği bir Mi-24 helikopterinin kabul denemelerini yapmak için 30 Ocak’ta Orsha Uçak Tamir Fabrikasına geldi. Temmuz 2018’den bu yana şirket Belarus ordusu için üç helikopter tamir etti. Dördüncüsü boru hattında. Geri dönüş bakımından sonra onarılan donanım ömrünü uzatır. Boya tabakası yeni bir kaplama odasında yenilenir.

Dmitry Chopko
Dmitry Chopko
Belarus Hava Kuvvetleri Komutanı Dmitry Chopko, ordunun Orsha Uçak Tamir Fabrikasının yaptığı işin kalitesinden memnun olduğunu ve kalitenin her seferinde iyileştiğini belirtti. “Kabul denemeleri çok fazla işi temsil ediyor. Her biri kendi uzmanlık alanıyla ilgilenen altı uzman yer alıyor ”dedi.

Onarılan Mi-24 helikopterinin çek uçuşu yapması bekleniyor. 31 Ocak’ta Minsk yakınlarındaki Machulishchi havaalanına inmesi gerekecek.

belta.by

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM