Home Sağlık Prof. Dr. Canan Karatay’dan bomba uyarı! Zeytin mutlaka böyle tüketilmeli

Prof. Dr. Canan Karatay’dan bomba uyarı! Zeytin mutlaka böyle tüketilmeli

Sabah kahvaltıların vazgеçilmеzlеrindеn olan zеytin, kеndinе has tadıyla hеrkеs tarafından sеvilеrеk tükеtilmеktе. Eğеr sizdе zеytini böylе tükеtiyorsanız yandınız. O amansız hastalığa nеdеn oluyormuş. Prof. Dr. Canan Karatay uyardı. Zеytini sakın böylе tükеtmеyin. İştе Canan Karatay’ın dikkat çеkеn uyarıları…

Siyah zеytin, bеslеyiciliğinin yanı sıra koruyucu antioksidanlar vе yağ asitlеri açısından da zеngindir. İçеriğindеki E vitamini, cildi ultraviyolе ışınlarına bağlı gеlişеbilеn kansеrlеrе karşı korumaya yardımcı olur vе еrkеn cilt yaşlanmasının önünе gеçеr.

Birçok kişi zeytinleri sudan geçirip sofraya koyuyor. Eğer siz de zeytinleri bu şekilde tüketiyorsanız büyük bir yanlış yapıyorsunuz.

Canan Karatay, ezber bozan reçetesiyle takipçilerini uyardı. Zeytini bu şekilde tüketmek sağlığı riske atıyor.

“ZEYTİNİN TUZU ÇIKARMAYIN!”

Sabahları sık sık tükettiğimiz zeytinle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Canan Karatay, “Sağlıklı, yağlı, kristal kaya tuzlu peynir, zeytin yemezseniz, suya koyup onları tuzunu çıkartıyorum derseniz kısır kalırsınız. Bir de üstüne çamaşır suları, bulaşık suları, yüzey temizleyiciler… Yok böyle bir şey, hepsinin içinde zehir var. Evler temiz olmayacak, kirli yaşayacağız temiz yiyeceğiz” dedi.

ZEYTİNİN FAYDALARI

Kanseri önler

Zeytin, içerisinde kansere karşı mücadele eden maddeler içerir. Aynı zamanda A ve E vitaminleri mevcuttur. Bu maddeler ve vitaminler kanser hücrelerinin oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Göz sağlığını korur

Zeytin, içerdiği A vitamini sayesinde göz sağlığını korur ve gece görüşünü netleştirir. Ayrıca katarakt, sarı nokta hastalığı ve yaşa bağlı diğer göz hastalıklarının oluşumuna engel olur.

Kemik gelişimine yardımcı olur

Zeytin, içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde çocuklarda kemik gelişimini destekler ve yaşlılarda kırık riskini azaltır.

Antioksidan içerir

Zeytin, antioksidan açısından zengin bir besindir. Antioksidanlar, kalp hastalıklarına ve kanser gibi kronik hastalıkların oluşumuna engel olur. Bağışıklık sistemini korur ve güçlendirir.

  1. Sofraların sultanı zeytini böyle yiyen yandı! O amansız hastalık kapıda: Zeytin yerken iki kere düşünün  KARAR
  2. Canan Karatay’ın gizli formülü! Her sabah bunu yiyen amansız hastalıktan kurtulacak!  Haberport
  3. Zeytin tüketenler dikkat: Sakın zeytini böyle yemeyin! Meğer kısırlığa yol açıyormuş  Medyatava
  4. Uzman Canan Karatay Açıkladı! Ezine Peyniri Birçok Hastalığın Önlenmesi İçin Tüketilmeli!  Olay Medya
  5. Canan Karatay’dan önemli uyarı: “Sakın zeytini böyle yemeyin!” Meğer kısırlığa davetiye çıkarıyormuş…  Haber Global

Benzer Haberler