Home Politika Sahte diploma ile ilgili skandal iddialar

Sahte diploma ile ilgili skandal iddialar

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, aralarında milletvekili ve bürokratların da bulunduğu birçok isme THK Üniversitesi tarafından Ünsal Ban’ın rektörlüğü döneminde sahte diploma verildiğini açıkladı.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, sahte diploma skandalını meclis gündemine taşıyan isim oldu. Başarır, pek çok tanınmış isme çay ısmarlar gibi diploma verildiğini açıkladı.

Başarır, “Aralarında Osmaniye milletvekili var, Ankara milletvekili var. Cumhurbaşkanlığı Denetleme Kurulu Genel Sekreteri Necdet Ada var, Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanı Osman Çangal var, Sağlık Bakanlığı Müşaviri Gökhan Biçkur var…” diyerek bu isimlerin sahte diplomaya sahip olduklarını ifade etti.

Başarır, “Ver mehteri” sloganıyla ünlenen sunucu Erkan Tan’ın da bulunduğu kişilerin sınava bile girmeden diploma sahibi olduğunu dile getirdi.

Öte yandan CHP Grubu’nun, “Türk Hava Kurumu Üniversitesinde 2016-2017 ve öncesi yıllarda verilen yüksek lisans diplomalarının incelenmesi” amacıyla TBMM Başkanlığı’na verdiği Meclis Araştırması Önergesinin, bugün Genel Kurul’da görüşülme önerisi AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildiğini açıklandı.

Benzer Haberler