• DOLAR
  6,7293
  %-0,03
 • EURO
  7,5690
  %-0,09
 • ALTIN
  368,07
  %0,08
 • BIST
  8,4753
  %-0,07
Samsung Galaxy S20’nin Kaynak Kodlarında “Zodiac” Kod Adlı Gizemli Bir Cihaz Keşfedildi

Samsung Galaxy S20’nin Kaynak Kodlarında “Zodiac” Kod Adlı Gizemli Bir Cihaz Keşfedildi

Mobil yazılım geliştirme topluluğu XDA Developers, Samsung Galaxy S20 serisinin kaynak kodlarında gelecekte piyasaya sürülmesi beklenen yeni modellere ait çok ehemmiyetli bilgiler buldu. XDA Developers’a göre kodların arasında keşfedilen Project Canvas, daha evvel Ice Universe’ün de ortaya koyduğu, yakında çıkacak olan Samsung Galaxy Note 20 serisine işaret ediyor. 

Bir öteki ipucu ise Project Winner2. İlk Galaxy Fold’un “Project Winner” olarak dosyalandığı göz önüne alındığında, Project Winner2’nin Galaxy Fold 2’yi simgelediğini düşünmek çok da yanlış olmayacaktır. GalaxyClub bu kod ismini geçen ay bildirmişti. Daha evvel, Galaxy Fold 2’nin “champ” kod ismine sahip olduğu doğrultusunda bazı dedikodular vardı. İsmi geçen kod ismi, Samsung’un üzerinde çalıştığı değişik bir sabredebilir makine olabilir.

Samsung Galaxy Fold 2

Samsung’un paylaştığı kodlar, Galaxy Note 20 ve Galaxy Fold 2 modellerinde Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga setinin kullanılacağını gösteriyor. Güney Koreli marka, Snapdragon 865’i Galaxy S20 serisinde de kullanıyor. İlk Galaxy Fold’da ise Snapdragon 855 bulunuyordu. Dolayısıyla serideki yeni modelin SD855’in halefi tarafından desteklenmesi gayet manalı. 

galaxy s20 kod

XDA Developers ayrıca Samsung Galaxy Z Flip’in çekirdek kaynak kodunda, Qualcomm Snapdragon 855’i esas alan “Project Zodiac” isimli yeni bir makine keşfetti. Aktarılan bilgilere göre mevzubahisi telefon, sadece Çin’de satışa çıkacak ancak şu anda bu makine hakkında çok fazla ayrıntıya sahip değiliz.

Kaynak kodları, önümüzdeki yarıyılın Samsung için bir hayli hareketli geçeceğini gösteriyor ancak COVID-19 salgını, Güney Koreli firmanın tasarılarını sekteye uğratabilir. Yeniden de birkaç ay içinde bazı yeni Galaxy modellerini piyasaya sürülürken görebiliriz. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM