Home Politika Turhan Çömez’den Mehmet Şimşek iddiası: ‘Bürokratları ben atarım’ dedi, ipler koptu

Turhan Çömez’den Mehmet Şimşek iddiası: ‘Bürokratları ben atarım’ dedi, ipler koptu

İYİ Parti Gеnеl Başkan Başdanışmanı Turhan Çömеz, еski Maliyе Bakanı Mеhmеt Şimşеk’in 6-7 ay öncе AKP’li üst düzеy yönеticilеrindеn biri ilе yaptığı görüşmеdе, “Kеndim yönеtirim vе bürokratları bеn atarım” dеdiğini vе iplеrin o yüzdеn koptuğunu önе sürdü.

Rеutеrs’ın habеri sızdırılmış bu rastgеlе yapılmadı. Bu kadar büyük hazırlık sonucunda bir açıklama bеklеnirdi ama içеridе ‘Madеm bunu kabul еtmеdin biz durumu kurtaralım’ dеdilеr vе sadеcе paylaşımlar yapıldı.”

İYİ Partili Çömez’den bomba iddia: AKP bir üst düzey yönetici Mehmet Şimşek ile 6-7 ay önce Ankara’da görüştü

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez katıldığı canlı yayında çarpıcı iddialarda bulundu. Çömez, “Mehmet Şimşekle 6-7 ay evvel Ankara’da görüştüler. Kiminle görüştüğünü biliyorum AKP’nin üst düzey yöneticilerinden biriyle görüştü” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Op. Dr. Turhan Çömez, Halk TV ekranlarında yayınlanan Kayda Geçsin programında gündeme dair soruları yanıtladı.

Çömez AKP ve Mehmet Şimşek ilişkisine değinirken şunları söyledi:

“Hem HÜDA PAR hem Yeniden Refah hem de Mehmet Şimşek hamlesi AKP ile ilgili bize ne düşündürüyor oradan başlayalım. Hepsi birbiriyle bağlantılı…

İki temel durum var söz konusu üç olayla ilgili; Bir, AKP panikte, şaşırmış durumda ağır bir panik halinde bütün tuşlara aynı anda basıyor olayı sevk ve idare edemiyor. Aslında Mehmet Şimşekle 6-7 ay evvel Ankara’da görüştüler. Kiminle görüştüğünü biliyorum AKP’nin üst düzey yöneticilerinden biriyle görüştü. Bu görüşmede açıkça Mehmet Şimşek varım dedi ama şartlar sundu. Ben AKP çevrelerinden bunu biliyorum. Mehmet Şimşek yalanlarsa görüştüğü ismi de veririm.

AKP BU HAMLEYİ YAPTI
Bir kere Mehmet şimşek kendim yönetirim ve bürokratları ben atarım dedi. Orada ipler koptu. Buna rağmen aylar sonra yeniden AKP bu hamleyi yaptı. Bu AKP’nin içinde bulunduğu derin paniği yansıtıyor. 6-7 ay evvel konuşmuşsunuz değerlendirmişsiniz bir dahaki görüşmeyi de buna göre yapmaları gerekirdi. Belli ki burada aradaki aracılar hem Şimşek’e hem Erdoğan’a bunları aktarmamışlar. Ben eminim Mehmet Şimşek tekliflerini yinelemiştir. Fakat muhtemelen Erdoğan’a Mehmet Şimşek’in beklentileri korkudan, panikten ve endişeden iletilmedi.

Reuters’ın haberi sızdırılmış bu rastgele yapılmadı. Bu kadar büyük hazırlık sonucunda bir açıklama beklenirdi ama içeride ‘Madem bunu kabul etmedin biz durumu kurtaralım’ dediler ve sadece paylaşımlar yapıldı. Bunlardan anlamamız gereken şu AKP artık yönetemiyor. Erdoğan çaresiz ne yapacağını bilmiyor ve son döneminde o günü bekliyor. Bırakın devlet kurumlarını partisini bile yönetemiyor. Partiye eski bir üyenin katılmış olmasını bile yönetemiyor”

  1. Turhan Çömez’den Mehmet Şimşek iddiası: ‘Bürokratları ben atarım’ dedi, ipler koptu  BirGün
  2. İYİ Partili Çömez’den bomba iddia: AKP bir üst düzey yönetici Mehmet Şimşek ile 6-7 ay önce Ankara’da görüştü  Cumhuriyet
  3. Mehmet Şimşek yemi yemedi!  Sözcü
  4. Mehmet Şimşek olayı çaresizlik göstergesi değil mi?  Halk TV
  5. Afganistan’da 6,5 büyüklüğünde deprem  soL Haber Portalı
  6. Google Haberler uygulamasında İlgili Tüm Haberleri göster

Benzer Haberler