Ücretli öğretmenlikten vazgeçilmeli ve atamalar kadrolu öğretmen olarak yapılmalıdır.

Ücretli öğretmenlikten vazgeçilmeli ve atamalar kadrolu öğretmen olarak yapılmalıdır. Ücretli öğretmenler Türk Eğitim Sen genel merkezini ziyarette bulundu. Türk Eğitim Sen’den yapılan açıklama şu şekilde

Eğitim fakültesi mezunu olup,10-15 yıldır ataması yapılmayan,ücretli derse giren, Asgari ücret tutarının altında ve sigortasız çalıştırılan,ücretli öğretmenlerimizin bildiğimiz sorunlarını dinledik.

Ataması yapılmayan öğretmenlerimiz için,Türk Eğitim-Sen olarak talebimiz; 2021 yılı Şubat Ayında bir defada #60binöğretmen ataması,İkinci atama olarak’ta Temmuz ve Ağustos’ta 40 bin atama yapılmasıdır. Daha sonraki yıllarda bir planlama dahilinde atanamayan tek bir öğretmenimiz kalmayacak şekilde atama yapılmasıdır.Ücretli öğretmenlik ucuz işçiliktir.Eğitim sistemimize de yakışmayan bir uygulamadır.430 bin atama bekleyen öğretmenimiz varken,neden ücreti görevlendirme yapılmaktadır.Kamuda kendi alanı dışında ücretli veteriner,ücretli mühendis,ücretli doktor varmı dır?Yoksa neden ücretli öğretmenlik vardır.Bundan vazgeçilmeli ve atamalar kadrolu öğretmen olarak yapılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu