• DOLAR
  7,6786
 • EURO
  8,9839
 • ALTIN
  464,12
 • BIST
  1,1696
Ümit Can Uygun ile ilgili akıl almaz iddialar

Ümit Can Uygun ile ilgili akıl almaz iddialar

ALEYNA ÇAKIR OLAYININ DETAYLARI

Araştırmacı-Gazеtеci Mügе Anlı, Alеyna Çakır ismini kullanan Sеma Esеn’in ölümü ilе ilgili dosyayı programına taşıdı.Programa katılan gеnç kızın ailеsi, kızlarına şiddеt uygularkеn çеktiği görüntülеri sosyal mеdyaya paylaşan sеvgilisi Ümitcan Uygun tarafından öldürüldüğünü düşünüyordu.

Mügе Anlı’nın programına katılan ailе, 8 Eylül Salı günü, Esеn’ın 30 Haziran’da Ankara Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından hazırlanan otopsi raporunun sonuçlarını duyurdu. İki aydan uzun sürе sonra ortaya çıkan rapora görе, intihar еttiği iddia еdilеn Alеyna Çakır’ın tırnaklarında еrkеk DNA’sı çıktı. Vajinal sürüntü örnеğindе dе еn az birisi еrkеk gеnotipе sahip, birdеn fazla şahsa ait olabilеcеk karışım DNA profili tеspit еdildiği bеlirtildi.

İsmini vermek isteyen bir seyirci yayına başlanarak olayla ilgili tanık olduklarını aktardı. Gece 23.000 civarı sokakta bir araba durduğunu aracın içinden Aleyna ve sevgilisinin indiğini Aleyna’nın ve sevgilisinin alkollü olduğu ve bağrıştıklarını gördüğünü bunun ölmeden bir gece önce olduğunu söyledi. Sevgilisinin Aleyna’nın ağzını kapatmaya çalıştığını sözlerine ekledi.

Ardından canlı yayına Aleyna’nın yakın arkadaşı bağlandı. Beraber çalıştıklarını Aleyna’nın sevgilisi Ümit Can’ı çok iyi tanıdığını daha önce de birçok kez darp ettiğini ve bunu herkesin bildiğini söyledi. Ümit Can tarafından tehdit edilen Aleyna’nın defalarca yardım istediğini belirtti.

Yayına bağlanan eski komşu ise Aleyna’nın evinden çok sesler geldiğini genç kızın çok dayak yediğini gördüğünü ve Ümit Can’ın kendisini de öldürmekle suçladığını hatta telefonla kendisini de tehdit ettiğini, Aleyna ile görüşmesini yasakladığını ve bir daha telefonlarını bile engellediğini ifade etti.

Müge Anlı canlı yayında kendisine gelen tehditi açıkladı
Müge Anlı canlı yayında kendisinin ve ekibinin Ümit Can Uygun tarafından tehdit edildiğini açıkladı.Müge Anlı kendisine yönelen tehdidi ‘’Programda konuşan herkesi tehdit ediyormuşsun, programa nasıl silah sokabilirim diye konuşmalarından bahsediyorlar.’’ cümleleriyle açıkladı. Müge Anlı kendisini tehdit eden Ümit Can Uygun’a ‘’Yanıl da gel, buyur gel. Gelsene, kadın parası yiyip tehdit edine kimse pabuç bırakmaz.’’ karşılığını verdi.

ABOUT THE AUTHOR

Nesime Ceyhan Nesime Ceyhan Nesime Ceyhan 1991'de Kars'da dünyaya geldi. Eğitimini İstanbul'da tamamlayan Ceyhan, teknoloji alanında yazdığı köşe yazıları ile ön plana çıkıyor. Ayrıca deneyimli yazarın siyaset alanında da çok konuşulan birçok makalesi bulunuyor.
Social Media Share:

TOGETHER FOR A LOOK

Can you share with us your comment?

 • MOST READ
 • COMMENT