Home Haberler ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI SON DAKİKA: YÖK açıklaması ile 2023 üniversiteler açılıyor mu, ne zaman açılacak, Nisan’da mı?

ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI SON DAKİKA: YÖK açıklaması ile 2023 üniversiteler açılıyor mu, ne zaman açılacak, Nisan’da mı?

Ünivеrsitеlеr son dakika duyurularını takip еdiyor. Gеçtiğimiz gün kritik bir açıklamaya imza atan Yüksеköğrеtim Kurulu Başkanı Erol Özvar, ünivеrsitеlеr nе zaman açılacak, Nisan’da açılıyor mu sorusunu yеnidеn gündеmе gеtirdi. YÖK açıklama vе duyuruları ilе takip еdilеn yüz yüzе еğitim nе zaman başlayacak sorusu yanıt arıyor. Gündеmdе hibrit gibi sеçеnеklеrin dе olduğu konu kapsamında dеprеm bölgеsi vе diğеr illеrdе ünivеrsitеlеr açılacak mı sorusu yakın mеrcеk altına alındı. Pеki, 2023 ünivеrsitеlеr nе zaman açılacak? İştе, açılacağı tarih hakkında son gеlişmеlеr…

Üniversiteler açılıyor mu son dakika gündemdeki yerini aldı. Öğrencilerin heyecanla beklediği kararın Nisan ayı itibarıyla yeniden masaya yatırılacağı YÖK açıklaması ile gelmişti. Yüz yüze eğitim kararı beklenirken araştırmalar hız kazandı. Geçtiğimiz gün açıklama yapan Başkan Özvar’ın konuşması ardından üniversiteler ne zaman açılacak, Nisan’da açılır mı soruları yanıt arıyor. Peki, üniversiteler açılacak mı, online mı kalacak? İşte, tüm merak edilenler…

SON DAKİKA | EROL ÖZVAR’DAN ÜNİVERSİTELER HAKKINDA AÇIKLAMA!

YÖK Başkanı Erol Özvar son dakika açıklaması ile Nisan ayında hibrit seçeneğin değerlendirileceğini aktardı:

“Bu zorlu zamanlarda depremzedelere, üniversitelerimize ve öğrencilerimize destek olmak için Yükseköğretim Kurulu olarak bir dizi idari tedbir aldık. 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminin, bazı uygulamalı programlar hariç olmak üzere uzaktan öğretim yoluyla eğitimlerin başlaması yönünde bir karar aldık.

Yine daha önce ifade ettiğim üzere, alınan kararı nisan ayı başı itibarıyla yeniden gözden geçirerek şartların elverişli hale gelmesi durumunda uzaktan eğitimin yanında yüzyüze eğitim imkanının da sunulduğu harmanlanmış (hibrit) öğretim seçeneğini değerlendireceğiz. Yükseköğretim Kurulu olarak birinci önceliğimiz, yükseköğretim sistemimizin afet sonrası hızlı bir şekilde normalleştirilmesidir”

HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI!

Sabah Gazetesi’nden Burcu Şen’in haberine göre, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimat vermesi halinde üniversitelerde Nisan’da yüz yüze eğitime geçilecek şekilde hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

Özvar konu ile ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Nisan ayında yüz yüze eğitime geçilecek şekilde çalışmalarımızı tamamladık. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimat vermesi halinde önümüzdeki ay üniversitelerde yüz yüze ve hibrit eğitime geçilebilir”

YÖK’ün uzaktan eğitim sürecinde hayata geçirdiği önemli uygulamalar şöyle:

YÖK AÇIKLAMA: ÜNİVERSİTELER AÇILIYOR MU?

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından YÖK tarafından öğrencileri mağdur etmemek için pek çok adım atıldı.

Eğitim ve öğretimin etkin ve verimli sürdürülebilmesi amacıyla bahar döneminin uzaktan öğretim yoluyla yürütülmesi kararlaştırıldı. Ancak nisan başında durumun yeniden değerlendirileceği duyurulmuştu.

ÜNİVERSİTELER EŞLEŞTİRİLDİ

Asrın felaketi sonrası ilan edilen bölgesel Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamındaki illerde bulunan üniversitelere, deprem dolayısıyla karşı karşıya kaldıkları sorunların çözümünde akademik ve idari görevlendirme yapılması, bilişim desteği sağlanması için belirlenen üniversiteler ile eşleştirildi.

KAYIT DONDURMA HAKKI

Yükseköğretim programlarında kayıtlı olan tüm öğrencilere diledikleri takdirde bahar döneminde kayıt dondurma hakkı azami süreden sayılmamak üzere verildi.

  1. ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI SON DAKİKA: YÖK açıklaması ile 2023 üniversiteler açılıyor mu, ne zaman açılacak, Nisan’da mı?  Sabah
  2. YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’dan ‘Hibrit Eğitim’ Mesajı  Demirören Haber Ajansı
  3. ÜNİVERSİTELER AÇILIR MI, ne zaman açılacak ve yüz yüze eğitim hangi gün başlayacak? YÖK ile üniversitelerde…  Habertürk
  4. Nisanda üniversiteler açılır mı? Son dakika üniversiteler ne zamana açılıyor, açılacak?  Sporx
  5. ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI SON DAKİKA? 2023 Üniversiteler ne zaman açılacak, Nisan’da açılır mı? YÖK’ten yüz yüze eğitim açıklaması!  Sabah

Benzer Haberler