Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ali Atay ‘Dağılma sendromuna yakalandım’ diyerek hastalığından bahsetti

Bu haberin fotoğrafı yok

Son olarak Son Yaz dizisindе rol alan oyuncu Ali Atay, dizilеrdе sеçici davrandığını dilе gеtirdi. Lеyla ilе Mеcnun dizisiylе büyük bir hayran kitlеsi yakalayan oyuncu, dizilеrdе yеr almasını “Dağılma sеndromuna yakalandım.” diyеrеk açıkladı.

“TELEVİZYON ZOR İŞ”

Yönеtmеn olarak çok konuşulan filmlеrе imza atan oyuncu, nеdеn tеlеvizyonda yеr almadığı sorulara isе, “6 gün boyunca sеttе çalışıyorsun vе darmadağın oluyorsun. Bir gün çocuklarımı görmеsеm özlüyorum. Tеlеvizyon zor iş. Tükеtiyor insanı.” dеdi.

ÇOCUKLARININ REKLAMDA OYNAMASINI İSTEMEDİ

Ali Atay “Eşiniz Hazal Kaya vе çocuklarınız ilе rеklamlarda oynar mısınız?” sorusunu da “Tеklif gеliyor ama Hazal ilе karar vеrеmiyoruz. Şartları uyarsa bеlki olabilir.” diyе cеvapladı..

Kaynak : 2. sayfa

Ali Atay rahatsızlığını açıkladı: Televizyon tüketiyor insanı

Oyuncu ve yönetmen Ali Atay yaşadığı rahatsızlığı Şişli’de düzenlenen bir etkinlikte açıkladı. Bir süredir ekranlarda görünmeyen ünlü isim ‘dağılma sendromu’ yaşadığını belirtti. Televizyona ara vermesinin sebebini yaşadığı sendroma bağlayan Atay, “Yani 7-24 setteydim, benim bir hayatım ve çocuklarım var, eşim ve ailem var. Onlara hiç zaman ayıramadım, televizyon gerçek yorucu ve tüketiyor insanı” şeklinde konuştu.

Leyla ile Mecnun’un Mecnun’u, Ölümlü Dünya filminin yönetmeni Ali Atay geçtiğimiz gün, Şişli Belediyesi ile Film Yönetmenleri Derneği’nin ortak projesi ‘Şişli’de Film Perdede, Yönetmen Sahnede’ etkinliğinde sinema seyircisi ile bir araya gelerek söyleşi öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Burada rahatsızlığını ilk kez açıklayan ünlü oyuncu, kariyeri ve aile hayatına dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Milliyet’ten Seçkin Şenvardar’ın haberine göre, oyunculuk ve yönetmenliği bir arada yürütmediğini bir dönem oyunculuk bir dönem yönetmenlik yaptığını ancak şu an ikisini birleştirmeye çalıştığı bir dönem olduğundan bahseden Ali Atay, “Bir senaryo yazdım onu ekibimle çekip oynamayı planlıyorum. Hepsinin rahatlıkları ve zorlukları var. Hepsi bambaşka şeyler yani oynarken sadece kendinden sorumlusun, çekerken ise herkesten sorumlusun. Oynarken tek başına sorumluluk sana ait olduğu için onun ayrı zorlukları var” diye konuştu.

‘DAĞILMA SENDROMU OLUYOR’

Televizyon ekranlarına ara vermesinin sebebini ise yaşadığı dağılma sendromuna bağlayan Ali Atay, ekrana iş yapmanın insanı tükettiğini belirterek: “Yalan söylemeyeyim, televizyonda çalışmak zor iş, en son bir tane dizi çektik. Yani 7-24 setteydim, benim bir hayatım ve çocuklarım var, eşim ve ailem var. Onlara hiç zaman ayıramadım, televizyon gerçekten yorucu ve tüketiyor insanı. 150 dakika televizyona bir haftada iş yetiştirmek çok zor. Tükenmişlik sendromu yüzde 100 var. Yani olmaz mı?” ifadelerini kullandı.

“Yani düşünsenize sürekli settesiniz, yüzünüzde makyaj, saçında bir şey var ve sürekli bir karakteri canlandırıyorsun” diyen oyuncu, şöyle devam etti:

“Altı gün boyunca bir gün tatilin var, darmadağın olursun. Dağılma sendromu oluyor yani. Ben bir gün çocuklarımı görmeyeyim özlüyorum. Zor iş. Bunu ayarlayamıyorlar sendikalar elinden geleni yapıyor, reklamcılar diğer taraftan bastırıyor. Televizyon çok karışık bence 150 dakikalar olacak iş değil. İnsan hududunu aşan şeyler. Ben o yüzden ekrandan uzak durmaya çalışıyorum fakat çok da geri çeviremeyeceğim bir rol olursa yaparım”

‘SEYİRCİDEN ÇOK DAYAK YEMİŞTİM’

Ali Atay, beş yıl önce vizyona giren Ölümlü Dünya filmiyle ilgili ise ilginç bir itirafta bulunup “Ölümlü Dünya’yı da ilk çektiğimde seyirciden çok dayak yemiştim. Çok yeni bir komedi olduğu için sonra izleyerek alıştılar. Şimdi senaryosunu yazdığım bu dizi için de öyle bir şey gelebilir başıma” dedi.

Ali Atay: Dağılma sendromuna yakalandım

Hazal Kaya’nın yönetmen ve oyuncu eşi Ali Atay, uzun zamandır ekranlardan uzak olmasının sebebini açıkladı.

Ali Atay: Dağılma sendromuna yakalandım

ensonhaber.com

Kendisi gibi oyuncu Hazal Kaya ile hayatını birleştiren ve bu evlilikten iki çocuk sahibi olan oyuncu ve yönetmen Ali Atay, önceki gün Şişli’de düzenlenen
bir etkinlikte sinema seyircisi ile bir araya geldi.

“Dağılma
sendromuna yakalandım”

Uzun zaman sonra görüntülenen Ali Atay, bir süredir ekrandan uzak kalmasının nedenini soranlara “Dağılma
sendromuna yakalandım.”
yanıtını verdi.

“Televizyon zor iş”

Oyuncu, “6 gün boyunca
sette çalışıyorsun ve darmadağın oluyorsun. Bir gün çocuklarımı görmesem
özlüyorum. Televizyon zor iş. Tüketiyor insanı.”
dedi.

“Teklif geliyor”

Ali Atay “Eşiniz
Hazal Kaya ve çocuklarınız ile reklamlarda oynar mısınız?”
sorusunu
da “Teklif geliyor ama Hazal ile karar veremiyoruz. Şartları uyarsa belki
olabilir.”
diye cevapladı..

Ali Atay ile 2019 yılında nikah masasına oturan Hazal Kaya, aynı yıl oğlu Fikret Ali’yi kucağına almıştı.
Kaya ile Atay, şubat ayında ise ikinci kez anne-baba olmanın mutluluğunu
yaşamıştı. Leyla Süreyya adını verdikleri kızlarına kavuşan çiftten
Kaya, bebeğinin ilk fotoğrafını 8 Mart’ta yayınlamıştı.